Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТИТУЦІЙНО - ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

КОНСТИТУЦІЙНО - ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНО - ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ
ім. Богдана Хмельницького
Цимбалістий Тарас Олегович
УДК 351. 766
КОНСТИТУЦІЙНО - ПРАВОВИЙ СТАТУС
ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Спеціальність 20.02.03
Військове право; військові аспекти
міжнародного права
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата юридичних наук
Хмельницький - 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного та адміністративного права Академії Прикордонних військ України ім. Б. Хмельницького.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент СТЕЦЮК Петро Богданович, завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Львівського державного університету ім. Івана Франка.
Офіційні опоненти:
1. Дійсний член Академії правових наук України, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор КОСТИЦЬКИЙ Михайло Васильович, суддя Конститу-ційного Суду України, м. Київ.
2. Кандидат юридичних наук БАРАНЧУК Віктор Миколайович, завідувач кафедри конституційного та міжнародного права Інституту регіонального управління та права, м. Хмельницький.
Провідна організація –
Національна академія внутрішніх справ України, кафедра консти-туційного права, м. Київ.
Захист відбудеться « 24 » грудня 1998 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.70.705.02 Академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького (Україна, 280003, м. Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії При-кордонних військ України ім. Б. Хмельницького (280003, м. Хмель-ниць-кий-3, вул.Шевченка, 46).
Автореферат розісланий « 17 » листопада 1998 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук А. В. Галімов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Однією з причин, яка на протязі всієї історії державного існу-вання людства призводила до виникнення міждержавних воєн і конфліктів, була і залишаєтья проблема території держав і їх кордонів.
Кордони - невід`ємна ознака суверенітету будь-якої держави, невід`ємний і обов`язковий чинник формування цілісного державно-територіального орга-нізму. Без чітко визначених кордонів держава не може реалізувати весь комп-лекс своїх суверенних прав. Від функціонування державного кордону залежить і розвиток міждержавних та позадержавних, зокрема, економічних, торговельних, демографічних, соціальних та інших відносин. Нарешті, кордон держави є тим лакмусовим папірцем, який вказує на рівень її цивілізованості і відкритості для міжнародного співробітництва.
Переплетення всіх цих чинників зумовлює необхідність вироблення і реалізації вивіреної і обгрунтованої державної політики з питань, що стосу-ються державних кордонів.
Одним з основних питань, що постали у зв‘язку з утворенням незалежної Української держави, було питання її кордонів, яке розглядалося в двох аспектах:
визначення просторових меж території новоутвореної держави;
встановлення правового статусу цих кордонів.
Не вирішена остаточно ця проблема і сьогодні, що пояснюється склад-ністю і суперечливістю процесу формування сучасного державного кордону України, проблемами реалізації державної політики з прикордонних питань.
Ця ситуація ще більше загострилася після прийняття в 1996 році Конституції України, оскільки чинні нормативно-правові акти, що регулюють питання державного кордону, були прийняті в основному в 1991 році.
Реалії сьогодення зумовлюють необхідність перегляду сутності та приз-начення державних кордонів. Назріла нагальна потреба у реформуванні всієї системи забезпечення охорони державного кордону України, переведення її з суто військової у невійськову сферу.
Вище викладені міркування були вихідними при виборі теми дос-лідження, характеру і кола питань, що в ньому розглядаються.
Актуальність теми дослідження. В юридичній науці питання, пов`язані з територією і кордонами держави, досить добре висвітлені в міжнародному публічному праві. Що ж до конституційного права, то до останнього часу ця проблема майже не розроблялася. У літературі вченими приділялась увага ли-ше деяким аспектам конституційно-правового статусу державного кордону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНО - ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок