Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФЕРЕНДУМИ В ПЕРЕХІДНИХ ДЕМОКРАТІЯХ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, БІЛОРУСІ ТА РОСІЇ)

РЕФЕРЕНДУМИ В ПЕРЕХІДНИХ ДЕМОКРАТІЯХ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, БІЛОРУСІ ТА РОСІЇ)

Назва:
РЕФЕРЕНДУМИ В ПЕРЕХІДНИХ ДЕМОКРАТІЯХ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, БІЛОРУСІ ТА РОСІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ХАВРУК Ігор Анатолійович
УДК: 324 (47):342.573
РЕФЕРЕНДУМИ В ПЕРЕХІДНИХ ДЕМОКРАТІЯХ
(НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, БІЛОРУСІ ТА РОСІЇ)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичних наук
Рівненського державного гуманітарного університету.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
ТРОЯН Сергій Станіславович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри політичних наук
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
ВАРЗАР Іван Михайлович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри політичних наук
кандидат політичних наук
БУСЛЕНКО Василь Володимирович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри теорії та історії політичної науки
Провідна установа:
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
Національної Академії наук України імені І.Ф. Кураса
Захист відбудеться 30.08. 2006 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 10.07. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради П. М. Катеринчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес демократизації, набувши в останній третині ХХ століття глобального характеру, призвів до підвищеного інтересу до демократичних інституцій внаслідок як геополітичного поширення, так і зростаючої практики їх застосування. Особливо це стосується інститутів прямої демократії, в основу яких покладено один з фундаментальних демократичних принципів принцип народовладдя. З формальної точки зору, чи не в найбільшій мірі даний принцип може реалізовуватись через інститут референдуму, який передбачає безпосередню участь громадян у вирішенні важливих питань державного життя, участь, яка через процедуру прямого голосування набуває характеру безпосереднього впливу на прийняття рішень. Практика пострадянських країн, що інтегрували у власні політичні системи даний інститут, виявила як позитивні, так і проблемні (з огляду на дотримання їх відповідності демократичним засадам) його характеристики. Вони глибоко та всебічно проявили себе в умовах перехідного суспільства.
Актуальність даної тематики полягає у визначальному впливі референдумів на здобуття незалежності, на зміст і характер розвитку трансформаційних політичних процесів у пострадянських країнах, зокрема в Україні, Білорусі та Росії. Окрім того, що дуже важливо, референдуми пов’язані із становленням і розвитком нових політичних структур і відносин.
Вивчення політичних інститутів, зокрема такого важливого інституту прямої демократії, як референдум, дозволяє прослідкувати специфіку трансформацій політичних систем. Дослідження інституту референдуму, його появи, еволюції та значення в розвитку політичних систем даних країн сприяє більш об’єктивному розумінню особливостей нових політичних систем і зумовлює розгляд перехідних процесів не тільки як зміну політичних режимів, а як процесів синтезу різних моделей, ідей та уявлень, запозичення напрацьованих або пошуку нових механізмів трансформацій. Загалом це відповідає основним тенденціям, що набули поширення в суспільствознавчих науках наприкінці ХХ ст., – розумінню демократії не як стану, а як процесу.
У сенсі актуальності дослідження не можна залишати поза увагою той факт, що на даний час відсутня комплексна наукова праця, присвячена порівняльному аналізу політичної ролі референдумів у Російській Федерації, Республіці Білорусь і Україні після проголошення ними декларацій про державний суверенітет у 1990 році.
Зв’язок теми дисертації з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕФЕРЕНДУМИ В ПЕРЕХІДНИХ ДЕМОКРАТІЯХ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, БІЛОРУСІ ТА РОСІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок