Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННОЇ МІКРОФЛОРИ, УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ ЕНДОМЕТРИТІВ

ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННОЇ МІКРОФЛОРИ, УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ ЕНДОМЕТРИТІВ

Назва:
ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННОЇ МІКРОФЛОРИ, УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ ЕНДОМЕТРИТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР“
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ”
КАЛАШНІКОВ
ВЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 619:579:618.14-002:616-084
ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННОЇ МІКРОФЛОРИ, УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ ЕНДОМЕТРИТІВ
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – | доктор ветеринарних наук,
старший науковий співробітник
Ушкалов Валерій Олександрович,
Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів, директор.
Офіційні опоненти: | доктор ветеринарних наук, професор
Ковальов Василь Львович,
Південна філія “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України (м. Сімферополь), завідувач кафедри епізоотології, паразитології та ветсанекспертизи;
доктор ветеринарних наук, професор
Кочмарський Віктор Андрійович,
Харківська державна зооветеринарна академія, професор кафедри епізоотології та ветеринарного менеджменту.
Захист відбудеться “22” лютого 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 у ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “22” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор __________________ Бабкін А.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання обсягів виробництва продуктів тваринництва можливе за умов збільшення поголів’я худоби та впровадження науково обґрунтованої системи утримання і годівлі тварин. Порушення цих умов призводить до зниження природної резистентності та викликає певні зміни імунного статусу тварин, що веде до зростання рівня їх захворюваності. У корів значного поширення при цьому набувають патології репродуктивних органів. Патологічні процеси, пов’язані зі статевою системою корів, призводять до абортів, народження нежиттєздатного молодняка, значного зниження або повної втрати молочної продуктивності та викликають у більшості тварин тривалу неплідність (Нежданов А. Г., 1994; Самохин В. Т., 1994). Тому, без розробки ефективних заходів профілактики і лікування патології репродуктивних органів важко організувати планомірне відтворення поголів’я худоби.
За даними багатьох авторів, запальні і дистрофічні процеси у статевій системі виникають за участю і під впливом умовно-патогенної мікрофлори (Риженко Г. Ф., ; Риженко В. П., ; Руденко П. А., ). Для лікування тварин з захворюваннями статевої системи використовують різні хіміотерапевтичні препарати (Харута Г. Г., ; Гришко Д. С., 1995), але їх застосування не запобігає виникненню нових випадків цих патологій. Поява серед представників умовно-патогенної мікрофлори високовірулентних штамів, які набули стійкості до більшості застосованих у практиці антимікробних засобів, обумовлює поширення патологій як у корів, так і в народжених телят. Тому, актуальним є досконале вивчення етіологічної ролі умовно-патогенної мікрофлори і розробка лікувально-профілактичних засобів для застосування при найбільш поширених патологіях репродуктивних органів у корів.
Одним з ефективних напрямків боротьби з хворобами репродуктивних органів є імунопрофілактика та імунотерапія в поєднанні із застосуванням холіноміметичних нейротропних препаратів для корекції порушень нервової трофіки статевої системи корів (Логвинов Д. Д., ; Зверева Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННОЇ МІКРОФЛОРИ, УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ ЕНДОМЕТРИТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок