Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

РЕГІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ШПАК ДЕНИС РОСТИСЛАВОВИЧ
УДК 327(477):341.176(4)ЕС
РЕГІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
23.00.04 - політичні проблеми міжнародних
систем та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
МІНГАЗУТДІНОВ Ігор Олександрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Інститут міжнародних відносин,
доцент кафедри міжнародних
відносин та зовнішньої політики
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крапівін Олександр Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри міжнародних відносин і
зовнішньої політики
кандидат політичних наук
Жовква Ігор Іванович,
Секретаріат Президента України,
заступник керівника департаменту європейської
та євроатлантичної інтеграції,
завідувач відділу євроатлантичної інтеграції
Захист дисертації відбудеться 17 грудня 200 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий 9 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Константинов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Кінець XX - початок XXI століть відзначився значними широкомасштабними соціально-політичними та економічними змінами на всьому європейському геополітичному просторі, важливе місце серед яких посіли процеси інтеграції, розширення Європейського Союзу та НАТО на Схід. Наближення НАТО та ЄС до кордонів України надали нового поштовху науковим дослідженням зовнішньополітичних пріоритетів української держави з точки зору її географічного розташування, наукового, транзитного, ресурсного та економічного потенціалів, а також враховуючи українські культурні та історичні особливості.
Евроінтеграційна політика України є багаторівневою, що охоплює як взаємини України з державами та інституціями Європейського Союзу, так і з тими державами, що залишаючись за межами ЄС прагнуть набуття членства в даній структурі. Більше того, регіональна співпраця сьогодні набуває все більшої ваги в контексті розбудови просторів, що функціонують на основі європейських норм і принципів. Очевидно, що регіони Центрально-Східної Європи, Балтійського та Чорного морів відіграють важливе значення для реалізації євроінтеграційного курсу України. У пошуках шляхів розв’язання внутрішніх проблем країни цих регіонів все більшою мірою орієнтуються на стабільну й економічно передбачувану Європу, сподіваючись, що її потужний потенціал може бути активніше залучений до процесів геополітичної та соціально-економічної розбудови цих регіональних просторів.
Регіональні об’єднання мають потенціал сприяння країнам, які намагаються стати членами таких широких утворень як ЄС. Вони готуються до вступу, створюючи міцніший економічний та соціальний фундамент для інтеграції і заздалегідь приймаючи певні норми і стандарти цих організацій. Отже, схеми регіонального співробітництва можуть сприяти безпеці в цілому шляхом поширення і поглиблення інтеграції й тіснішого співробітництва. Через економічне співробітництво вони стимулюють покращення економічних умов життя в країнах-членах, допомагаючи розумінню спільних інтересів і взаємозалежності. Двостороннє співробітництво з державами даних регіонів, а також багатосторонні форми співпраці дають можливість Україні ефективніше здійснювати оцінку інтеграційних процесів у визначених регіонах, досліджувати механізми інтеграції країн до ЄС, а також виявляти можливості впливу цих країн на європейські перспективи України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок