Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Класифікаційні моделі та системні МЕТОДИ інформаційної підготовки та підтримки багатокритеріальних рішень

Класифікаційні моделі та системні МЕТОДИ інформаційної підготовки та підтримки багатокритеріальних рішень

Назва:
Класифікаційні моделі та системні МЕТОДИ інформаційної підготовки та підтримки багатокритеріальних рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Нестеренко Оксана Олексіївна
УДК 004.421+519.81
Класифікаційні моделі та системні МЕТОДИ інформаційної підготовки та підтримки багатокритеріальних рішень
01.05.04 — Системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків –2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Соловйова Катерина Олександрівна,
Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри програмного забезпечення ЕОМ, зав. науково-учбової лабораторії придбання знань.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Тевяшев Андрій Дмитрович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри прикладної математики;
кандидат фізико-математичних наук, доцент Заславський Володимир Анатолійович, Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, доцент кафедри системного аналізу та теорії прийняття рішень.
Провідна установа
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”, кафедра інформаційних управляючих систем, Міністерство освіти та науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “_21_”_травня__2003 р. о __13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел. (0572) 70-21-451, факс) 70-21-113.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “_2_”__квітня___2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні значно збільшилась ціна, яку доводиться платити людству за несвоєчасність та недостатньо повний аналіз рішень, що приймаються. Задачі прийняття рішень (ПР), які виникають в різноманітних сферах діяльності, набули більш складний, міждисциплінарний характер. Сучасні вимоги до якості рішень обумовлюють необхідність створення нових засобів підтримки таких процесів. Розвиток та впровадження в галузях ПР інтелектуальних технологій, яким присвячена дисертація, дозволяють підвищити ефективність ПР на робочих місцях та в повсякденній діяльності людини та підійняти українську економіку та виробництво на новий рівень розвитку.
Прийняття рішень в так званих слабкоструктурованих проблемних галузях (СПГ), де не визначеними є основні поняття та суттєві залежності, базується, переважно, на якісній, слабко формалізованій інформації та потребує залучення знань багатьох фахівців. Існують значні класи задач ПР (називатимемо такі задачі однотипними в обраній СПГ), де виникають певні складності з безпосереднім залученням під час вибору необхідних експертів (наприклад, вибір очисних споруд в галузі екології, конкурентних стратегій в галузі маркетингу). Для таких задач, де усі складності з аналізу та вибору рішення цілком лягають на особу, що приймає рішення (ОПР), існує практична необхідність розробки інтелектуальних програмних засобів ПР на засаді врахування знань експертів в цих галузях. Це потребує створення на межі системного аналізу, теорії ПР та штучного інтелекту моделей та методів, що враховують системну природу та суттєві залежності СПГ. Значний внесок у розвиток теорії ПР та системного аналізу зробили Т. Сааті, Р. Кіні, Х. Райфа, О.Б. Петровський, О.І. Ларичев, О.Є.Федорович, А.Д. Тевяшев, Е.Г. Петров, В.Л. Волкович, Є.А. Дружинін; системологічного аналізу та знанієорієнтованих технологій – Г.П. Мельников, О.В. Палагін, Ю.О. Шрейдер, М.Ф. Бондаренко, К.О. Соловйова, С.І. Маторін та інші вчені.
Значний розвиток в останні роки отримав системологічний підхід, зокрема, системологічний класифікаційний аналіз (СКА), який дозволяє вилучити та описати понятійні знання стосовно істотних аспектів та відношень в СПГ на основі концептуальних класифікаційних моделей (ККМ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Класифікаційні моделі та системні МЕТОДИ інформаційної підготовки та підтримки багатокритеріальних рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок