Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Військово-політичні аспекти становлення системи національної безпеки України

Військово-політичні аспекти становлення системи національної безпеки України

Назва:
Військово-політичні аспекти становлення системи національної безпеки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Феденко Олександр Володимирович
УДК 355/359:323+327(477)
Військово-політичні аспекти становлення
системи національної безпеки України
Спеціальність 23.00.02 – Політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти та науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Романюк Анатолій Семенович,
кафедра політології Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Бабкіна Ольга Володимирівна,
Міжрегіональна академія управління персоналом, м.Київ; завідуюча кафедрою політології
доктор політичних наук, доцент
Смолянюк Володимир Федорович,
Національна академія оборони України, заступник начальника кафедри теорії державного і військово-соціального управління
Провідна установа: Національний університет імені Тараса Шевченка,
Міністерство освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться “2” липня 2002 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою:
79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “31” травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.051.02
доктор політичних наук, професор В. М. Денисенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний світовий суспільний розвиток характеризується істотними змінами. Вони настільки масштабні і динамічні, що вимагають серйозного переосмислення, комплексного і глибокого аналізу всіх факторів і тенденцій, які зумовлюють і визначають розвиток світового співтовариства, об’єктивної оцінки міжнародних відносин у всьому їх різноманітті, суперечливості і складності.
Наприкінці ХХ ст. проблема безпеки набула нового змісту. По-перше, це стосується безпеки людства, що стало перед реальною альтернативою рішуче змінити парадигму діяльності або знищити себе. По-друге, політичною реальністю нашого часу є існування молодих держав і їх безпека, які донедавна знаходилися в стані тривалого ідейного протиборства і конфронтації. Значущість проблеми національної безпеки збільшується ще й тим, що на теоретичних і практичних рівнях її забезпечення немає чіткого уявлення про взаємозв’язок тенденцій суспільного розвитку, спрямованих на інтеграцію країн та зростання впливу етнонаціональних чинників на процеси державотворення і характер міжнародних відносин. Ці обставини актуалізують розробку адекватних концепцій та теорій безпеки, створення ефективних механізмів захисту базових цінностей людської життєдіяльності. По-третє, реальністю є вогнища нестабільності, що зберігаються в різних регіонах світу, і напруженості в міждержавних відносинах, що мають тенденцію до переростання і нерідко переростають у збройні конфлікти. Усе це свідчить про те, що насильство і війна поки що не стали трагічним надбанням минулого й усе ще розглядаються деякими державними діячами як функціональний атрибут політики. У цих умовах для досягнення такої глобальної політичної мети, як недопущення війни (ядерної чи звичайної), особливого значення для кожної держави, світового співтовариства в цілому набуває проблема глибокого наукового аналізу й оцінки воєнно-політичної обстановки (ВПО), яка піддається впливові багатьох факторів, що дестабілізують її. Тому виявлення й аналіз цих факторів, оцінка воєнно-політичної ситуації і розробка прогнозів можливого її розвитку зберігають свою актуальність. Актуальність теми дослідження зумовлюється системою внутрішніх і зовнішніх чинників.
Зовнішні:
§
Європейське співтовариство після краху СРСР формує нову систему безпеки, яка кардинально відрізнятиметься від попередньої моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Військово-політичні аспекти становлення системи національної безпеки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок