Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІДЛІТКАМ, СХИЛЬНИМ ДО БРОДЯЖНИЦТВА

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІДЛІТКАМ, СХИЛЬНИМ ДО БРОДЯЖНИЦТВА

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІДЛІТКАМ, СХИЛЬНИМ ДО БРОДЯЖНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,76 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ
ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ТКАЧ РАЗІДА МУГАЛЛІМОВНА
УДК 159.9:364.4-058.51-053.6(043.3)
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІДЛІТКАМ,
СХИЛЬНИМ ДО БРОДЯЖНИЦТВА
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Науковий керівник |
кандидат психологічних наук, доцент Бондарчук Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України,
кафедра психології, завідувач
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор
Яковенко Сергій Іванович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
кафедра практичної психології, професор
кандидат психологічних наук, доцент
Слободянюк Ігор Антонович,
Київський міський педагогічний університет імені Б.Д. Грінченка,
факультет психології та соціальної роботи, декан,
кафедра практичної психології, завідувач
Захист дисертації відбудеться 21 вересня 2007 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.02 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А
Автореферат розіслано 21серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Швидкі зміни в нашому житті і соціально-економічна нестабільність сучасного українського суспільства викликали негативні наслідки, у тому числі погіршення матеріального добробуту значної частини населення і поширення дисгармонійного способу життя. Результатом такого стану стало зокрема загострення суперечностей і конфліктів між батьками і дітьми, ослаблення відповідальності батьків за виховання і утримання дітей, поширення економічної експлуатації дитячої праці з боку дорослих, і як наслідок, – збільшення кількості вуличних дітей.
З огляду на орієнтацію держави на гуманітарну соціальну політику проблема надання допомоги дітям та підліткам, які багато часу проводять на вулиці або схильні до бродяжництва, має особливе значення. Названі обставини істотно актуалізують необхідність всебічного наукового вивчення соціального феномену “підлітки, схильні до бродяжництва” і його кваліфікацію в системі видів девіантної поведінки.
Слід зазначити, що окремі аспекти бродяжництва вже були предметом уваги дослідників. На основі аналізу літературних джерел можна виокремити два основних погляди до вивчення соціального феномену “бродяжництво дітей та підлітків”. Одні автори (Р. і Дж.Байярди, Фр.Дольто, М.Кле, М.Осорина та ін.) пов'язують втечі з дому і тривале перебування дитини на вулиці з віковими та індивідуальними особливостями. Інші автори (О.Бондарчук, М.Буянов, О.Змановська, Ю.Клейберг, А.Лічко, Н.Максимова та ін.) розглядають окремі аспекти бродяжництва як девіантну поведінку.
Проте в цілому не було спеціальних досліджень щодо визначення змісту бродяжництва підлітків, виявлення факторів, що його зумовлюють, психологічного обґрунтування бродяжництва як різновиду девіантної поведінки, і тим більше не було розроблено системи психологічної допомоги підліткам, схильним до втеч і бродяжництва.
Актуальність і недостатня розробленість проблеми зумовила вибір теми дисертаційного дослідження: “Психологічна допомога підліткам, схильним до бродяжництва”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в межах комплексних науково-дослідних тем кафедри практичної психології Міжрегіональної Академії управління персоналом “Соціально-психологічні основи професійної підготовки та діяльності керівних кадрів і психологів” (2002 – 2005 рр.) та кафедри психології Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти “Технології навчання, виховання, соціальної інтеграції дітей з прийомних сімей” (2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІДЛІТКАМ, СХИЛЬНИМ ДО БРОДЯЖНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок