Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез системи прийняття управлінських рішень в умовах нестабільного економічного середовища

Синтез системи прийняття управлінських рішень в умовах нестабільного економічного середовища

Назва:
Синтез системи прийняття управлінських рішень в умовах нестабільного економічного середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Донецький національний університет
МіністерствО освіти і науки України
Пищенко Юлія Юріївна
УДК: 658.012.41+658.1
Синтез системи прийняття управлінських рішень
в умовах нестабільного економічного середовища
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі обліку, аудиту та економічного аналізу Донецького університету економіки та права (м. Донецьк).
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент Дугинський Борис Леонідович, Донецький університет економіки та права, завідувач кафедри обліку, аудиту та економічного аналізу (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Амітан Веніамін Наумович, Інститут економіко-правових досліджень НАН України, завідувач відділом економіко-правових проблем розвитку територіальних систем (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Мельникова Марина Віталіївна, Інститут економіки промисловості НАН України, старший науковий співробітник відділу проблем економіки підприємства (м. Донецьк).
 
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки і маркетингу (м. Дніпропетровськ).
Захист дисертації відбудеться 19.01.2005 о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “17” грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розширення масштабів соціально-економічної взаємодії підприємств, а також ускладнення та подальше розгалуження економічних, фінансових, соціальних, інформаційних, технічних й організаційних зв’язків вимагає від керівної ланки промислових підприємств використовувати в системі управління виробничо-економічними системами нові підходи до процесу прийняття управлінських рішень. Перед керівниками вітчизняних підприємств постає проблема обґрунтування та вибору управлінських рішень щодо коректування їхньої діяльності з урахуванням змін, що виникають в економічному становищі. Відсутність адекватних наукових методів підготовки та прийняття управлінських рішень на підприємствах може призвести до низки вкрай негативних наслідків у результаті зміни умов функціонування та розвитку підприємств.
Як показав аналіз, у період трансформації ринкових відносин лише досвід та інтуїція керівника не можуть гарантувати прийняття коректного управлінського рішення. Економічні проблеми, з якими мають справи керівники промислових підприємств на Україні, є складними та багатобічними, вони залежать від значної кількості різних чинників, що мають різноспрямований вплив на економічну ефективність функціонування підприємства та швидко змінюються з часом. Унаслідок цього прийняття оптимальних управлінських рішень на промислових підприємствах доцільно здійснювати із застосуванням адекватних наукових методів, що відображають специфіку діяльності підприємств і особливості сучасних умов економіки.
Питанням оптимізації управлінських рішень присвячено роботи багатьох вітчизняних та закордонних учених. Серед них зокрема можна виділити роботи Н.Г. Чумаченка, Я.Г. Берсуцького, С. Біра, Г. Саймона, М. Мескона, А. Фойля, Ф. Тейлора, О. Уайта, Ю.Г. Лисенка, Т.С. Клебанової, В.Л. Петренка, Р.А. Фатхутдинова, Д. Дерлоу, Р.Л. Кіні, Х. Райфа та ін. Разом з цим, перетворення в економічній та соціальній системах, ускладнення економічних зв’язків, викликаних особливостями ринкових відносин в Україні, підвищення вимог до якості управлінських рішень зумовлюють зростання наукового інтересу до проблем удосконалення методів підготовки та прийняття управлінських рішень на підприємстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Синтез системи прийняття управлінських рішень в умовах нестабільного економічного середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок