Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКРАЩЕННЯ РЕГIОНАРНОГО КРОВОТОКУ ПРИ ПОВТОРНИХ ОПЕРАЦIЯХ З ПРИВОДУ РЕЦИДИВУ IШЕМIЇ ПIСЛЯ АОРТОСТЕГНОВИХ РЕКОНСТРУКЦIЙ

ПОКРАЩЕННЯ РЕГIОНАРНОГО КРОВОТОКУ ПРИ ПОВТОРНИХ ОПЕРАЦIЯХ З ПРИВОДУ РЕЦИДИВУ IШЕМIЇ ПIСЛЯ АОРТОСТЕГНОВИХ РЕКОНСТРУКЦIЙ

Назва:
ПОКРАЩЕННЯ РЕГIОНАРНОГО КРОВОТОКУ ПРИ ПОВТОРНИХ ОПЕРАЦIЯХ З ПРИВОДУ РЕЦИДИВУ IШЕМIЇ ПIСЛЯ АОРТОСТЕГНОВИХ РЕКОНСТРУКЦIЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний медичний університет
Богдан Володимир Миколайович
УДК 616.136-089.168.1-06:616-005.6 -089.197.6
ПОКРАЩЕННЯ РЕГIОНАРНОГО КРОВОТОКУ ПРИ ПОВТОРНИХ ОПЕРАЦIЯХ З ПРИВОДУ РЕЦИДИВУ IШЕМIЇ ПIСЛЯ АОРТОСТЕГНОВИХ РЕКОНСТРУКЦIЙ
14.01.03 – хiрургiя
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харкiв
2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Iнститутi загальної та невiдкладної хiрургії АМН України
м. Харків.
Науковий керiвник доктор медичних наук, професор
Криворучко Iгор Андрiйович,
Інститут загальної та невідкладної
хірургії АМН України заступник директора
з наукової роботи, Харківський державний
медичний університет МОЗ України
професор кафедри госпiтальної хірургiї
Офiцiйнi опоненти: доктор медичних наук, професор
Русин Василь Iванович,
Ужгородський нацiональний медичний унiверситет
МОЗ України, завiдувач кафедрою хiрургiї
доктор медичних наук, професор
Даценко Борис Макарович,
Харкiвська медична академiя
пiслядипломноi освiти МОЗ України
завiдувач кафедрою хiрургiї та проктологiї
Провiдна установа: Львiвський державний медичний унiверситет
iм. Данила Галицького МОЗ України,
кафедра шпитальної хiрургiї
Захист вiдбудеться “10“ квітня 2003 року о 1330 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 64.600.02 при Харкiвському державному медичному унiверситетi МОЗ України за адресою: м. Харкiв, проспект Ленiна , 4 (т. 40-26-27).
З дисертацiєю можна ознайомитися в бiблiотецi Харкiвського державного медичного унiверситету МОЗ України за адресою: м. Харкiв, проспект Ленiна, 4.
Автореферат розiсланий “10“ березня 2003 р.
Вчений секретар
спецiалiзованoї вченої ради
кандидат медичних наук А.І. Ягнюк


Загальна характеристика роботи
Актуальнiсть теми. Реконструктивна хірургія аортостегнових оклюзій набула широкого розповсюдження за останні роки. Розробка нових видів синтетичних протезів і технологій реконструктивних операцій на аортостегновому сегменті привели до повсюдного застосування цих хірургічних втручань, які стали повсякденними в спеціалізованих клініках судинної хирургії (А.В.Покровский и соавт., 1997; И.И.Сухарев и соавт., 2000; Н.Л.Володось и соавт., 2001; І.І.Кобза і співавт., 2001; M.P.Wright et al., 1995; P.Desgranges et al., 2002). Застосування цих оперативних втручань дозволяє отримати позитивні результати у 85-92% хворих (И.И.Сухарев и соавт., 2002). Водночас з розповсюдженням реконструктивних операцій на аортостегновому сегменті та збільшенням їх кількості закономірно зросло число післяопераційних ускладнень, зокрема тромбозів протезів та стенозів анастомозів. Частота цих ускладнень сягає більше 30% (А.Б.Доминяк и соавт., 1999). Тромботичні ускладнення приводять до рецидиву ішемії і ставлять під загрозу не тільки життєздатність оперованої кінцівки, але й життя хворого. Цим обумовлена необхідність частого виконання повторних реконструктивних операцій (ПРО), кількість яких за останні роки збільшилась на 10% і становить одну третину від усіх первинних операцій на аортостегновому сегменті (И.И.Затевахин и соавт., 1993). Проте досить високою є частота післяопераційних ускладнень (50-55%) і летальних наслідків (20%) (А.В.Покровский и соавт., 1996; A.Nevelsteen et al., 1995). ПРО з приводу тромбозів аортостегнових протезів залишаються одними з найбільш складних і трудомістких. З цих позицій важливого значення набувають такі аспекти проблеми, як вибір оптимального варіанту ПРО, заходи щодо зниження трудомісткості й травматичности таких оперативних втручань, підвищення їх надійності, профілактики ускладнень в ранньому і пізньому післяопераційному періодах. Отже, проблема хірургічного лікування тромбозів аортостегнових протезів не втратила своєї актуальності (Л.Я.Ковальчук і співавт., 2000; В.К.Гусак и соавт., 2001; Р.А.Жук і співавт., 2002). До теперішнього часу залишаються невирішеними питання, що стосуються причин виникнення тромбозів аортостегнових протезів, хірургічної тактики лікування хворих з цими ускладненнями, техніки виконання ПРО. Недостатньо вивчено патогенез тромбозів аортостегнових протезів, патологічні процеси, що відбуваються в судинних анастомозах i протезах в різні терміни виникнення тромботичних ускладнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОКРАЩЕННЯ РЕГIОНАРНОГО КРОВОТОКУ ПРИ ПОВТОРНИХ ОПЕРАЦIЯХ З ПРИВОДУ РЕЦИДИВУ IШЕМIЇ ПIСЛЯ АОРТОСТЕГНОВИХ РЕКОНСТРУКЦIЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок