Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БОБІВ КОРМОВИХ ЗАЛЕЖНО ВІД СПОСОБУ СІВБИ, ГУСТОТИ РОСЛИН ТА ДОЗ АЗОТНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БОБІВ КОРМОВИХ ЗАЛЕЖНО ВІД СПОСОБУ СІВБИ, ГУСТОТИ РОСЛИН ТА ДОЗ АЗОТНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БОБІВ КОРМОВИХ ЗАЛЕЖНО ВІД СПОСОБУ СІВБИ, ГУСТОТИ РОСЛИН ТА ДОЗ АЗОТНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ КОРМІВ
Кобак Світлана Ярославівна
УДК: 633.353:631.5
ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ
БОБІВ КОРМОВИХ ЗАЛЕЖНО ВІД СПОСОБУ СІВБИ,
ГУСТОТИ РОСЛИН ТА ДОЗ АЗОТНИХ ДОБРИВ
В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Вінниця – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті кормів Української академії аграрних наук
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
заслужений діяч науки і техніки України
Петриченко Василь Флорович
Інституту кормів УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Ермантраут Едуард Рудольфович
Інститут цукрових буряків УААН
завідувач лабораторії математичного моделювання
та інформаційних технологій;
кандидат с.-г. наук, доцент
Гойсюк Юрій Володимирович
Подільський державний аграрно-технічний університет
Міністерство аграрної політики України
докторант кафедри рослинництва і кормовиробництва
Провідна установа – Львівський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, м. Дубляни
Захист відбудеться „21” вересня 2006 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.854.01 при Вінницькому державному аграрному університеті і Інституті кормів УААН за адресою: 21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеках Вінницького державного аграрного університету та Інституту кормів УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3, корпус 2, Вінницький державний аграрний університет, вченому секретареві спеціалізованої вченої ради Д 05.854.01.
 
Автореферат розіслано „ 18 ” серпня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук П.В. Материнський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В загальній проблемі формування міцної кормової бази вирішальне місце займає проблема білка. З рослинних джерел білка цінними є зернобобові культури, зокрема боби кормові, зерно яких містить 28-32 % сирого протеїну, а також весь комплекс незамінних амінокислот, що робить їх поряд з горохом і соєю цінними компонентами раціонів сільськогосподарських тварин і птиці (Бабич А.О., 1995; Бабич А.О., Петриченко В.Ф., 1998).
Поряд з тим, перевагою бобів кормових є їх висока потенційна продуктивність зерна (6,5-7,0 т/га) і зеленої маси (45,0-50,0 т/га). Також до переваг цієї культури потрібно віднести і те, що вони є добрими попередниками для зернових та просапних культур в сівозміні. За рахунок симбіозу з бульбочковими бактеріями роду Rhizobium leguminosarum вони фіксують атмосферний азот (Осадець Я.І., Вівчарик В.В., 2002). Вирощування бобів кормових у сумісних посівах з іншими культурами покращує продуктивність агроценозів та підвищує поживність корму (Квітко Г.П. та ін., 2001).
Актуальність теми. Одним з найважливіших завдань у вирішенні проблеми рослинного білка є впровадження високопродуктивних сортів з високими адаптивними властивостями та потенціалом врожайності зерна – 6,5-7,0 т/га. Широке їх впровадження у агроформуваннях країни потребує застосування інтенсивних технологій вирощування, спрямованих на вивчення формування високого врожаю і якості зерна та підвищення симбіотичної та фотосинтетичної продуктивності посівів. Тому, розробка нових та удосконалення існуючих технологій вирощування бобів кормових на зерно на основі раціональної оптико-біологічної структури посіву, використання нових швидкоростучих штамів бульбочкових бактерій, стимуляторів росту, застосування мінеральних добрив направлених на підвищення урожайності, фотосинтетичної та симбіотичної продуктивності – є актуальною проблемою, що потребує наукового обґрунтування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи були складовою частиною державної тематики Української академії агарних наук по виконанню науково-технічної програми „Кормовиробництво”, завдання 08 „Розробити технології вирощування інтенсивних сортів зернобобових культур” (№ держреєстрації 0196U018129).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БОБІВ КОРМОВИХ ЗАЛЕЖНО ВІД СПОСОБУ СІВБИ, ГУСТОТИ РОСЛИН ТА ДОЗ АЗОТНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок