Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІСТРЕГУЛЮЮЧИЙ ТА ЕЛІСІТОРНИЙ ВПЛИВ ФУКОЗОВМІСНИХ ОЛІГОСАХАРИНІВ НА РОСЛИННІ ОБ'ЄКТИ В УМОВАХ IN VITRO

РІСТРЕГУЛЮЮЧИЙ ТА ЕЛІСІТОРНИЙ ВПЛИВ ФУКОЗОВМІСНИХ ОЛІГОСАХАРИНІВ НА РОСЛИННІ ОБ'ЄКТИ В УМОВАХ IN VITRO

Назва:
РІСТРЕГУЛЮЮЧИЙ ТА ЕЛІСІТОРНИЙ ВПЛИВ ФУКОЗОВМІСНИХ ОЛІГОСАХАРИНІВ НА РОСЛИННІ ОБ'ЄКТИ В УМОВАХ IN VITRO
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД – НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ВОЛКОВА
Людмила Львівна
УДК 577.114:633:57.086.83
РІСТРЕГУЛЮЮЧИЙ ТА ЕЛІСІТОРНИЙ ВПЛИВ ФУКОЗОВМІСНИХ ОЛІГОСАХАРИНІВ НА РОСЛИННІ ОБ'ЄКТИ В УМОВАХ IN VITRO
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у лабораторії біотехнології Херсонського державного педагогічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, старший науковий співробітник,
Горбатенко Ігор Юрійович,
Херсонський державний педагогічний університет,
завідувач міжвідомчої лабораторії біотехнології
Офіційні опоненти – доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Митрофанова Ольга Володимирівна,
Нікітський ботанічний сад - Національний
науковий центр УААН,
завідувач відділу біотехнології і вірусології рослин
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Кравець Володимир Степанович,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
завідувач відділу фізіології стійкості рослин,
заступник директора
Провідна установа –
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
відділ молекулярної генетики
Захист відбудеться “ 16 ” __травня_______2002 р. о “ 13 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 у Нікітському ботанічному саду - Національному науковому центрі УААН за адресою: 98648, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр УААН, Україна.
Факс: (0654) 33-53-86,
E-mail:nbs1812@ukr.net
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НБС-ННЦ за адресою: 98648, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр, Україна.
Автореферат розіслано “ 11 ”__квітня______ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Садогурський С.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасна біотехнологія сформувалась на базі молекулярної біології, клітинної і генетичної інженерії та при широкому використанні методів біоорганічної хімії, фізіології та інших наук (Герасименко, 1989). Одним з головних завдань біотехнології рослин є одержання та клональне мікророзмноження нових високопродуктивних сортів рослин. Головним методом вирішення цієї проблеми є культура тканин і клітин in vitro. Для інтенсифікації клонального мікророзмноження можна використовувати речовини, які прискорюють і регулюють окремі етапи онтогенезу і підвищують стійкість рослинних об'єктів до біотичних та абіотичних факторів. До таких сполук можна віднести олігосахарини – речовини ендогенного походження, що мають досить високу біологічну активність при дуже низьких концентраціях і не акумулюються рослинами (Ayers et al.,1976; Albersheim et al., 1983; 1992).
Олігосахарини (біологічно активні олігосахариди) – це клас специфічних вуглеводних молекул, які здатні змінювати метаболізм рослинних клітин і організму в цілому, що допомагає йому адаптуватися до змін навколишнього середовища (Леонтьева и др., 1993). У рослинах олігосахарини виконують роль сигнальних молекул у процесах міжклітинних комунікацій (Mohnen, Hahn, 1993; Vargas-Rechia et al., 1998; та інші), стимулюють їхній ріст та розвиток (Aldington, Fry, 1993; Creelman, Mullet, 1997; та інші), індукують велику кількість захисних реакцій проти фітопатогенів (Barber et al., 1989; Felix et al., 1993; Stratmann et al., 2000; та інші). Більшість олігосахаринів мають антиауксинову дію (York et al., 1984; Augur et al., 1992; Павлова, 1995; та інші). Проте механізми їх дії практично не досліджені.
Для з’ясування шляхів взаємодії молекул олігосахаринів з рецепторами плазмалеми необхідно встановити вплив їхнього моносахаридного складу і просторової будови на біологічну активність. Для вирішення цієї проблеми велике значення має вивчення природних олігосахаринів різного походження. Олігосахарини рослинного і грибного походження останні двадцять років дуже активно досліджуються вченими усього світу (Albersheim et al.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РІСТРЕГУЛЮЮЧИЙ ТА ЕЛІСІТОРНИЙ ВПЛИВ ФУКОЗОВМІСНИХ ОЛІГОСАХАРИНІВ НА РОСЛИННІ ОБ'ЄКТИ В УМОВАХ IN VITRO

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок