Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ТЕОРЕМИ КОУЗА В СТАНОВЛЕННІ НОВОГО ІНСТИТУЦІОНАЛІЗМУ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.

РОЛЬ ТЕОРЕМИ КОУЗА В СТАНОВЛЕННІ НОВОГО ІНСТИТУЦІОНАЛІЗМУ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.

Назва:
РОЛЬ ТЕОРЕМИ КОУЗА В СТАНОВЛЕННІ НОВОГО ІНСТИТУЦІОНАЛІЗМУ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМА
НА


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Бахтарі Емал Аюбович
УДК 330.837
РОЛЬ ТЕОРЕМИ КОУЗА В СТАНОВЛЕННІ
НОВОГО ІНСТИТУЦІОНАЛІЗМУ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.
08.01.04 – економічна історія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії економічних учень та економічної історії
Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Проскурін Петро Васильович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, професор кафедри історії економічних учень та економічної історії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриценко Андрій Андрійович,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”,
завідувач відділу економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Гайдай Тетяна Вікторівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
докторант кафедри економічної теорії
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ глобальних систем сучасної цивілізації, м. Київ.
Захист відбудеться “27” жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03113, м. Київ, вулиця Дегтярівська 49-Г, 2-й корпус, ауд.49.
Автореферат розісланий “27” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування ринкової економіки в Україні стало тривалим і суперечливим процесом, який висвітив особливо вразливі і слабкі місця наукового обґрунтування економічної політики. Сучасна економічна наука знаходиться в процесі зміни наукових парадигм, пошуку нових методологічних підходів, виявлення недоліків попередніх концепцій, формування нових рішень і методів розв’язання старих проблем.
Одним з напрямів сьогоднішньої економічної науки, що знаходиться в її авангарді, завдяки своєму міждисциплінарному, інтегрованому підходові є новий інституціоналізм. Широка зацікавленість сучасних дослідників проблемами нового інституціоналізму обумовлюється значною ефективністю використання його методології при розв’язанні актуальних проблем соціально-економічного розвитку суспільства. Однак, процес формування системи сучасного інституціоналізму є далеким від завершеності. Виявлення особливостей методології його засновника Рональда Коуза дає можливість визначити його внесок у формування методології нового інституціоналізму та побачити можливий подальший напрям розвитку цієї концепції. Аналіз впливу теореми Коуза на подальший розвиток нового інституціоналізму може продемонструвати її роль у формуванні цього напряму, а також у функціонуванні сучасної економічної системи.
Проблеми формування нової інституціональної економічної теорії широко досліджуються економістами як країн з розвинутою ринковою економікою, так і на теренах колишнього СРСР. Серед них можна зазначити такі імена (цей список буде далеко не повний): Р.Коуз, О.Вілямсон, Д.Норт, Дж.Стіглер, А.Алчіан, Г.Демсец, Т.Еггертссон, Дж.Ходжсон, К.Ерроу, С.Чен, В.С.Автономов, В.Радаєв, Р.І.Капелюшников, А.Н.Олійник. Значний внесок в дослідження проблем сучасної інституціональної теорії здійснили і вітчизняні науковці, такі як: С.І.Архієрєєв, Е.В.Клишова, О.Яременко, В.Дємєнтьєв, С.В.Степаненко, А.А.Гриценко, Т.В.Гайдай та інші.
Однак далеко не всі напрямки нової інституціональної економічної теорії досліджені повною мірою. Зокрема дослідження ролі теореми Коуза, її реального впливу на подальший історичний процес формування нової інституціональної економічної теорії у ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЛЬ ТЕОРЕМИ КОУЗА В СТАНОВЛЕННІ НОВОГО ІНСТИТУЦІОНАЛІЗМУ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок