Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення працездатності упорних вузлів суднових газотурбінних двигунів при розцентровці роторів

Підвищення працездатності упорних вузлів суднових газотурбінних двигунів при розцентровці роторів

Назва:
Підвищення працездатності упорних вузлів суднових газотурбінних двигунів при розцентровці роторів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет кораблебудування
імені адмірала Макарова
Білюк Іван Сергійович
УДК 629.5.03:621.822.2
Підвищення працездатності упорних вузлів суднових газотурбінних двигунів при розцентровці роторів
Спеціальність 05.08.05 – суднові енергетичні установки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Миколаїв – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті кораблебудування (НУК) імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Хлопенко
Микола Якович, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, завідувач кафедри автоматики НУК імені адмірала Макарова.
Офіційні опоненти:–
доктор технічних наук, професор Костогриз Олександр Петрович,
Херсонський національний технічний університет, завідувач кафедри обладнання підприємств легкої промисловості та побутового обслуговування;–
доктор технічних наук, професор Ханмамедов Серго Альбертович, Одеська національна морська академія, завідувач кафедри суднових енергетичних установок;
Захист відбудеться "26" вересня 2007 р. об 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.060.02 Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, пр. Героїв Сталінграда, 9, ауд. 360.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, пр. Героїв Сталінграда, 9.
Автореферат розісланий "22" серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 38.060.02
д-р техн. наук, професор Б.Г. Тимошевський
Загальна характеристика роботи
Сутність науково – прикладної задачі, якій присвячена дисертація, полягає в підвищенні ефективності роботи упорних вузлів газотурбінних двигунів (ГТД) суднових енергетичних установок (СЕУ) при розцентровці роторів шляхом вдосконалення їх упорних підшипників ковзання (УПК) з вирівнювальними пристроями, що забезпечують захист мастильної плівки від вібраційного руйнування.
Вагомий внесок в розв’язання окремих аспектів цієї задачі внесли М.Е. Подольский, Г.Ф. Романовський, М.Я. Хлопенко та ін.
Актуальність теми. В упорних вузлах роторів ГТД сучасних СЕУ використовуються гідродинамічні УПК з важільним вирівнювальним пристроєм (ВВП), який складається із верхнього та нижнього ряду важелів. Нижні важелі цього пристрою обперті на тонке підкладне кільце (ТПК). Воно призначене для зниження регулярних динамічних навантажень, що діють на подушки підшипника при торцевих биттях гребеня, викликаних розцентровкою ротора. Але такий пристрій є малоефективним внаслідок інерційності важелів, та у ряді випадків не забезпечує захист мастильної плівки від вібраційного руйнування. Його несуча здатність обмежена припустимими осьовими переміщеннями ротора, викликаними прогинами робочих елементів ТПК. Крім цього, УПК с ВВП створює підвищений рівень шуму у машинному відділенні СЕУ.
Таким чином, УПК сучасних суднових ГТД потребують модернізації, направленої на підвищення ефективності їх роботи при розцентровці роторів.
Використання гідравлічної вирівнювальної системи замість ВВП дозволяє розв’язати цю задачу шляхом нового конструкторського рішення. Тому особливий інтерес представляють теоретичні та експериментальні дослідження працездатності УПК з гідравлічним вирівнювальним пристроєм (ГВП) при розцентровці ротора та перекосі корпусу.
В літературі відсутні данні про дослідження працездатності УПК з ГВП при розцентровці роторів суднових ГТД та перекосах корпусів. Не розроблені математичні моделі їх статичних і динамічних характеристик, які описували б з достатньою точністю динамічні процеси, що відбуваються в мастильній плівці.
Таким чином, дослідження статичних і динамічних характеристик УПК з ГВП при перекосах корпусу та торцевих биттях гребеня, спрямовані на істотне підвищення працездатності упорних вузлів суднових ГТД, є актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Підвищення працездатності упорних вузлів суднових газотурбінних двигунів при розцентровці роторів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок