Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТОРАЛЬНА ПОВЕДІНКА НАСЕЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ В РЕГІОНАЛЬНИХ ЗРІЗАХ

ЕЛЕКТОРАЛЬНА ПОВЕДІНКА НАСЕЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ В РЕГІОНАЛЬНИХ ЗРІЗАХ

Назва:
ЕЛЕКТОРАЛЬНА ПОВЕДІНКА НАСЕЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ В РЕГІОНАЛЬНИХ ЗРІЗАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,82 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. Вернадського
ЧЕРКАШИН Кирил Валерійович
УДК 324 (477)
ЕЛЕКТОРАЛЬНА ПОВЕДІНКА
НАСЕЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ
В РЕГІОНАЛЬНИХ ЗРІЗАХ
Спеціальність: 23.00.02 – політичні інститути та процеси
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Сімферополь – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології
Донецького національного університету
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент,
КІПЕНЬ Володимир Порфирович,
Донецький національний університет,
кафедра політології, доцент
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор,
ШУБА Олексій Васильович,
Апарат Верховної Ради України,
заступник завідувача відділу
з гуманітарних і міжнародних питань
кандидат географічних наук, доцент,
ХАН Євген Анатолійович,
дослідник / аналітик ПРІК ПР ООН
Провідна установа – Львівський національний університет
ім. Івана Франка, кафедра політології, Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “ 23 ” червня 2005 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 52.051.07 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського (95038, Сімферополь, вул. Київська, 116а.)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, .)
Автореферат розісланий “ 19 ” травня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Ніколко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення електоральної поведінки – один з магістральних дослідницьких напрямів політичної науки. Саме пріоритети виборців є одним з ключових факторів, які формують у наш час державну політику, а з подальшим поширенням тенденцій демократизації, що властиве світовому політичному процесу, значимість цієї детермінанти буде ще більше зростати. На пострадянському просторі регулярне вивчення проблематики виборчого процесу почалося відносно недавно – з кінця 80-х рр. XX століття. У зв’язку з цим на сьогодні електоральна поведінка населення України вивчена ще недостатньо, становлення ж демократії в країні об’єктивно вимагає всебічного дослідження цього питання. Народ, як єдине джерело влади, має право самостійно визначати свою історичну долю, його воля повинна бути повноцінно втілена в життя і при цьому ретельно вивчена. Саме такий шлях вільних виборів, який багато в чому є шляхом “спроб і помилок”, вестиме до справжнього розвитку суспільства, до поступового зростання самосвідомості й відповідальності його громадян, а в кінцевому результаті – до динамічної стабільності політичної системи. Дослідження електоральної поведінки сприяє політичній структуризації українського суспільства – консолідації соціальних груп з метою відстоювання своїх політичних інтересів; становленню повноцінної партійної системи – знаходженню партіями своєї соціальної бази. Саме ці процеси є запорукою розв’язання хронічної й однієї з найбільш важливих політичних проблем країни – слабкої контрольованості діяльності владних органів соціумом. Крім того, вивчення територіальних електоральних особливостей є однією з основ розв’язання регіональних суперечностей, наявних в Україні, цивілізованими, конституційними шляхами. Водночас у країні гостро стоїть проблема перекручень істинного волевиявлення громадян, а дослідження закономірностей поведінки виборців може сприяти визначенню ступеня достовірності минулих голосувань і створенню системи запобігання фальсифікацій у майбутньому.
Незважаючи на те, що останніми роками було опубліковано велику кількість статей і монографій з проблематики поведінки виборців України, значна їх частина була присвячена вузьким дослідницьким завданням або політично заангажована. Водночас за період незалежності з’явилася низка дисертаційних робіт, що зробили істотний внесок у висвітлення цієї теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕЛЕКТОРАЛЬНА ПОВЕДІНКА НАСЕЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ В РЕГІОНАЛЬНИХ ЗРІЗАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок