Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВЛАСНИХ ПОЛІВ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК НА ПРОЦЕСИ ГЕНЕРАЦІЇ ТА ПРИСКОРЕННЯ

ВПЛИВ ВЛАСНИХ ПОЛІВ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК НА ПРОЦЕСИ ГЕНЕРАЦІЇ ТА ПРИСКОРЕННЯ

Назва:
ВПЛИВ ВЛАСНИХ ПОЛІВ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК НА ПРОЦЕСИ ГЕНЕРАЦІЇ ТА ПРИСКОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
_В осесиметричній системі відомий механізм транспортування обмежен
ого скомпенсованого іонного пучка крізь магнітний бар'єр не діє [1,2], тому в
роботі [3] було запропоновано компенсувати іонний пучок в прискорюючому
зазорі електронним пучком, який спеціал


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
"ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Шуліка Ольга Миколаївна
УДК 533.9
ВПЛИВ ВЛАСНИХ ПОЛІВ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК НА ПРОЦЕСИ ГЕНЕРАЦІЇ ТА ПРИСКОРЕННЯ
01.04.20 - фізика пучків заряджених частинок
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті плазменої електроніки та нових методів прискорення Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор Карась Вячеслав Ігнатович, Інститут плазменої електроніки та нових методів прискорення ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут", начальник лабораторії.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук Бомко Василь Олексійович, Інститут плазменої електроніки та нових методів прискорення ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут", начальник лабораторії.
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Гончаров Олексій Антонович, Інститут фізики Національної академії наук України, провідний науковий співробітник.
Провідна організація:
Науковий центр "Інститут ядерних досліджень" Національної академії наук України, відділ теорії плазми, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться " 22 " травня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1
Автореферат розісланий " 19 " квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Айзацький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з напрямків досліджень по проблемі керованого термоядерного синтезу є дослідження інерційного синтезу, який реалізується за допомогою сильнострумових пучків важких іонів. Сучасна техніка формування та прискорення пучків важких іонів дозволяє одержувати найбільш інтенсивні пучки за допомогою лінійних індукційних прискорювачів (ЛІП). Але важкоіонний синтез потребує збільшення інтенсивності та яскравості пучків на декілька порядків по відношенню до сучасно досягнутих результатів. Головним процесом, який обмежує інтенсивність іонних пучків є їх розбіжність під дією власних електромагнітних полів, які на декілька порядків вищі, ніж зовнішні поля, що використовуються для керування, прискорення та фокусування таких пучків. В цих умовах одержання необхідних параметрів іонних пучків неможливе без компенсації їх заряду та струму. Тому дослідження різноманітних процесів зарядової та струмової компенсації іонних пучків під час їх генерації, прискорення та транспортування є актуальною задачею. Вирішення цієї задачі дозволить підвищити інтенсивність та потужність пучків важких іонів, необхідних для реалізації процесу керованого термоядерного синтезу (КТС). Зважаючи на те, що геометрія прискорювачів іонів досить складна (магнітні та електричні барєри, прискорюючі імпульси складної форми та ін.), використання аналітичних методів дослідження не може дати відповіді майже на всі важливі питання. Для забезпечення дуже жорстких обмежень на параметри сильнострумового іонного пучка необхідно провести детальне чисельне моделювання зарядової та струмової компенсації, прискорення, транспортування та стійкості сильнострумового іонного пучка (СІП) у великій кількості магнітоізольованих прискорюючих та дрейфових проміжків.
Однією з головних задач сучасної радіофізики та плазмової електроніки є пошук найбільш ефективних методів та систем генерації інтенсивного короткохвильового (міліметрового та субміліметрового діапазону довжин хвиль) регулярного та нерегулярного випромінювання, часто за допомогою нерелятивістських електронних пучків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ВЛАСНИХ ПОЛІВ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК НА ПРОЦЕСИ ГЕНЕРАЦІЇ ТА ПРИСКОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок