Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКУ КОРПУСНИХ ДЕТАЛЕЙ ВЕРСТАТІВ

МОДЕЛЮВАННЯ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКУ КОРПУСНИХ ДЕТАЛЕЙ ВЕРСТАТІВ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКУ КОРПУСНИХ ДЕТАЛЕЙ ВЕРСТАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лимаренко Олександр Михайлович
УДК 620.172/178:669.017
МОДЕЛЮВАННЯ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКУ
КОРПУСНИХ ДЕТАЛЕЙ ВЕРСТАТІВ
Спеціальність 05.02.02 - машинознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в інституті машинобудування Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Сур'янінов Микола Георгійович,
Одеський національний політехнічний університет
доцент кафедри динаміки, міцності машин
та опору матеріалів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Архангельський Георгій Володимирович,
Одеська національна академія харчових технологій,
професор кафедри теоретичной і прикладної механіки
кандидат технічних наук, доцент
Конопльов Анатолій Васильович,
Одеський національний морський університет,
завідувач кафедрою теорії механізмів і
машин і деталей машин
Захист відбудеться 15 лютого 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка,1.
Автореферат розісланий 15 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Оборський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах все більшу значимість у машинобудуванні здобувають питання підвищення точності й продуктивності верстатів при одночасному зниженні їх матеріалоємності.
Рішення цих задач пов'язане з пошуками нових і вдосконаленням існуючих конструктивних форм. Сучасний стан обчислювальної техніки й наявність потужного програмного забезпечення дозволяють вирішувати питання підвищення жорсткості і точності обробки, які позначені тільки в теоретичному плані.
Донедавна при проектуванні деталей металорізальних верстатів застосовувалися в основному спрощені розрахункові схеми, у яких реальні конструкції представлялися у вигляді найпростіших балочних і пластинчастих моделей. Широко застосовувалися емпіричні залежності, отримані шляхом узагальнення проведених розрахунків корпусних деталей існуючих верстатів.
В теперішній час широке поширення в розрахунковій практиці одержали чисельні методи. Застосування цих методів особливо ефективно для конструкцій зі складною геометрією елементів, з розривами фізико-механічних властивостей матеріалу, при складних граничних умовах.
Одним з найпоширеніших чисельних методів є метод кінцевих елементів (МКЕ), що припускає явну апроксимацію рішення на малих підобластях – кінцевих елементах. Для інтерполяції застосовуються координатні функції, що мають різний порядок.
На основі МКЕ працює більшість сучасних універсальних програмних пакетів – ANSYS, Cosmos Works, NASTRAN і ін.
Одночасно із МКЕ в останні роки активно розвивається інший чисельний метод – метод граничних елементів (МГЕ), де основою є не кінцево-різницеві схеми, а інтегральні рівняння задачі і їх фундаментальні рішення (Бенерджи П.К., Батфильд Р., Бреббия К., Крауч С., і ін.). Цей метод має цілий ряд переваг, але реалізація алгоритму МГЕ стала можливою тільки з появою сучасної обчислювальної техніки. В МГЕ дискретизації підлягає не вся область об'єкта, а лише його границя, на якій із системи лінійних алгебраїчних рівнянь визначаються необхідні параметри, а напружено-деформований стан у внутрішніх точках обчислюється по інтегральних рівняннях.
У даній роботі розглянутий триєдиний підхід до розрахунків корпусних деталей металорізальних верстатів, а саме:
· найбільш прості за геометричною формою конструктивні елементи розраховувалися по теорії тонкостінних стрижнів;
· більш складні елементи розраховувались по методу граничних елементів;
· для конструкцій складної геометричної форми з різними неоднорідностями ефективно застосування сучасних кінцево-елементних пакетів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКУ КОРПУСНИХ ДЕТАЛЕЙ ВЕРСТАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок