Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА АНТИМІКРОБНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕПТИЧНИХ ВИРАЗОК І ХРОНІЧНИХ ГАСТРИТІВ

НОВІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА АНТИМІКРОБНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕПТИЧНИХ ВИРАЗОК І ХРОНІЧНИХ ГАСТРИТІВ

Назва:
НОВІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА АНТИМІКРОБНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕПТИЧНИХ ВИРАЗОК І ХРОНІЧНИХ ГАСТРИТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ВІЛЬЦАНЮК Ірина Олександрівна
УДК: 615.33:616.33-002:616.342-002.44]-08
НОВІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ
ТА АНТИМІКРОБНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕПТИЧНИХ ВИРАЗОК
І ХРОНІЧНИХ ГАСТРИТІВ
14.01.02. – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор ЯКОВЛЕВА Ольга Олександрівна, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач курсом клінічної фармакології кафедри фармакології.
 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор БУГЛАК Микола Полікарпович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри терапії та гастроентерології факультету післядипломної освіти;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник ФАДЄЄНКО Галина Дмитрівна, Інститут терапії АМН України, провідний науковий співробітник відділу гастроентерології.
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб.
Захист відбудеться 18.02.2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95000, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95000, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий 14.01.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.мед.н., доцент А.Д. Сахалтуєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гастродуоденальна патологія, асоційована з хелікобактерною інфекцією, включає в себе цілий спектр захворювань, діагностика і лікування яких є однією з найбільш складних та актуальних проблем cучасності (И.Л. Кляритская, В.В. Тищенко, 2001; В.Г. Передерий и соавт., 2002).
Виразкова хвороба (ВХ) відноситься до широко розповсюджених захворювань, на які страждають переважно представники чоловічої статі молодого та середнього віку (В.Х. Василенко и соавт., 1987). На 1995 р. ця патологія була зареєстрована у 10% населення світу (P. Sipponen, 1995), а економічні збитки, пов'язані з захворюваністю на пептичні виразки, тільки в 1997 р. в США склали 5,65 млрд. доларів (A. Sonnenberg, J. Everhart, 1997). Виразкова хвороба може бути причиною інвалідності, призводячи до важких ускладнень, що іноді супроводжуються летальними випадками і приносить суттєві економічні збитки. В 1994р. Міжнародне агентство з вивчення раку визнало хелікобактерну інфекцію канцерогеном І порядку, що звертає увагу не тільки на проблему ульцерогенезу, але і на хронічні хелікобактерні гастрити, які вважаються на сьогоднішній день передраковим захворюванням. За даними Н.В. Харченко (1999р.), розповсюдженість цієї інфекції в Україні становить близько 85-90%, що відповідає показникам країн з низьким соціально-економічним рівнем.
Поряд з існуючими у світі діагностичними засобами для виявлення Helicobacter pylori (Нр), вітчизняні можливості значно обмежені як з економічних, так і з технологічних причин. Якщо первинна діагностика може проводитись за допомогою існуючих методів, то контроль ерадикації за міжнародними стандартами в наших умовах є не правилом, а винятком (Г.Д. Фадєєнко, 2000). Іншою проблемою є зростаюча резистентність Нр до антимікробних препаратів, що застосовуються в ерадикаційних схемах (M. Houben et al., 1999; T. Alarcon et al., 1999). Особливо швидко виникає і розповсюджується резистентність до препаратів групи імідазолів, що широко використовуються в комбінації з різними антибактеріальними препаратами (E. Van Der Wouden et al., 1999; M. Dore et al., 2000). Це знижує процент випадків вдалого лікування і сприяє розвитку рецидивів захворювань, що призводить до неабияких економічних та моральних збитків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НОВІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА АНТИМІКРОБНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕПТИЧНИХ ВИРАЗОК І ХРОНІЧНИХ ГАСТРИТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок