Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реформування та інвестування харчової та переробної промисловості України в період переходу до ринкової економіки

Реформування та інвестування харчової та переробної промисловості України в період переходу до ринкової економіки

Назва:
Реформування та інвестування харчової та переробної промисловості України в період переходу до ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Реклізон Анатолій Анатолійович
УДК 330:658.09 (477.8)
Реформування та інвестування
харчової та переробної промисловості України
в період переходу до ринкової економіки
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мірошников Петро Семенович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
ведучий науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мардаровський Фелікс Зосімович,
Одеська державна академія харчових
технологій Міністерства освіти та науки
України, професор кафедри організації
підприємств
доктор економічних наук, професор
Редькін Олександр Семенович,
Одеський державний економічний
університет Міністерства освіти та науки
України, професор кафедри менеджменту
Провідна організація: Хмельницький технологічний університет
“Поділля” Міністерства освіти та науки
України, кафедра економіки та менеджменту
(м. Хмельницький).
Захист відбудеться 27.09.2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044,м.Одеса-44, Французький бульвар,29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044,м.Одеса-44, Французький бульвар,29.
Автореферат розісланий 25.08.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У 60-ті роки продовольча і сільськогосподарська організація (ФАО) ООН прийняла рішення, за яким благополуччя нації (держави) повинно оцінюватися не кількістю вироблюваних на душу населення енергії чи металу, а по рівню забезпечення населення продуктами харчування. Згідно з цим рішенням розвиток харчової та переробної промисловості набуває пріоритетного значення.
Посилену увагу розвитку цих галузей приділялося і в Україні. У 1990 р. тут виготовляли продукти харчування більш як дві тисячі підприємств, в тому числі в Одеській області, понад 200 підприємств.
У загальному обсязі продукції усіх галузей виробництва на їх долю припадало 18,6%. Рентабельність роботи підприємств була в межах 10-23%, не було жодного збиткового підприємства.
По деяким продовольчим товарам виробництво на душу населення досягало науково обгрунтованих норм, а по іншим наближалось до них. Деякі продукти харчування експортувались в інші країни і були конкурентоспроможні на світовому ринку.
Певне зниження темпів розвитку економіки у 80-ті роки спонукало Уряд України шукати шляхи підвищення темпів розвитку економіки. Виходячи з світового досвіду, було прийнято рішення про роздержавлення та приватизацію державних підприємств. Хоча до початку 1999 року роздержавлення і приватизація в основному закінчені, однак жодної бажаної поставленої Урядом мети не досягнуто. Навпаки, за роки реформування виробництво м’яса зменшилося у 5 разів, ковбасних виробів – у 4,5 рази, м’ясних напівфабрикатів – у 16 разів, масла тваринного – у 3,8 рази, молока і молочної продукції – у 10,3 рази, консервів – у 3,5 рази і т. д.
Все це призвело до того, що споживання основних продуктів харчування населенням України зменшилося відносно науково обгрунтованих норм до 30-40%.
Багато підприємств харчової та переробної промисловості або не працюють зовсім, або мають завантаження на 20-25%. За роки реформ виробничі фонди не відновлювалися і їх фізичний знос перевершує 50%, а моральний – 90%. В цих умовах вони не спроможні виробляти конкурентоспроможну продукцію не тільки на зовнішньому ринку, а й на внутрішньому, який на 30% заповнений харчовими товарами зарубіжних фірм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Реформування та інвестування харчової та переробної промисловості України в період переходу до ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок