Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН системи НЕЙРОПЕПТИДІВ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ НЕЙРОПЕПТИДОМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН системи НЕЙРОПЕПТИДІВ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ НЕЙРОПЕПТИДОМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН системи НЕЙРОПЕПТИДІВ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ НЕЙРОПЕПТИДОМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут дерматології та венерології
ТАРНОПОЛЬСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 616.521+616.516.5]-085.322-053.2
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН системи НЕЙРОПЕПТИДІВ
У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ,
КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ
НЕЙРОПЕПТИДОМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному університеті МОН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Бочаров Василь Андрійович,
Сумський державний університет МОН України,
завідуючий кафедрою дерматовенерології
медичного факультету
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,
старший науковий співробітник
Волкославська Валентина Миколаївна,
Інститут дерматології та венерології
АМН України, завідувач відділу
науково-аналітичної роботи
в дерматології та венерології
доктор медичних наук, професор
Притуло Ольга Олександрівна
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України,
завідуюча кафедрою шкірних
та венеричних хвороб
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
кафедра шкірних та венеричних хвороб
Захист відбудеться “20квітня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д. 64.603.01 при Інституті дерматології та венерології АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевського 7/9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту дерматології та венерології АМН Україні за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевського 7/9.
Автореферат розісланий 11березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, ст. н. с. Бондаренко Г.М.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Екзема та нейродерміт, за даними багатьох вчених, належать до одних з найбільш поширених в усьому світі алергодерматозів, в тому числі серед захворюваності у дітей [Белозоров А.П., 2000; Болотная Л.А., Рябова О.А., 2002; Калюжная Л.Д., 2002; Солошенко Э.Н., 1997; Host A.S. et al., 2000].
Хронічний перебіг захворювання, наявність різноманітної супутньої патології, невротичних розладів нерідко призводять лише до тимчасової ефективності традиційних методів лікування [Буянова О.В., 2002; Кутасевич Я.Ф., 1999; Лобановский Г.И., Кравченко Л.А., 1998; Притуло О.А., 2002; Пуришкіна О.Д., Степаненко В.І., 2001; Радионов В.Г., 1996; Рыжко П.П., 2002; Gehring U. et al., 2002].
Дослідження різноманітних ланок патогенезу цих захворювань показують комплексний характер порушень у багатьох системах організму, можливості трансформації їх одне в одне [Коляденко В.Г. та співавт., 2003; Логунов В.П., Мазхар С.А., 1991; Мавров І.І., Волкославська В.М., 2003; Федотов В.П., Каданер Е.И., 2003].
В той же час лише окремі роботи присвячені ролі системи нейропептидів в механізмах розвитку основних клінічних ознак захворювання – сверблячка, порушення психофізіологічного стану, запальна реакція шкіри [Gianetti A., 1996].
З сучасних поглядів на запально-репаративний процес медіатори та модулятори багатьох систем (в тому числі – нейропептидної) приймають участь в комплексі послідовних патофізіологічних реакцій його розвитку [Беляев Г.М., 2002; Паращук Б.М., 2001; Улумбеков Э.Г., Челышев Ю.А., 1998]; це тим більш важливо тому, що не тільки IgE, але й нейропептиди (зокрема, субстанція Р – маркер ноцицепції) можуть сприяти дегрануляції опасистих клітин та викиду ними багатьох медіаторів запалення (в тому числі – простагландинів та лейкотриєнів). Не менш важливе значення має і компенсаторна реакція з боку антиноцицептивного ланцюга системи нейропептидів (маркери – ендорфіни та енкефаліни).
Ще недостатньо приділяється увага можливості комплексного впливу на функціональний стан системи нейропептидів у дітей, що страждають на екзему та нейродерміт, у тому числі – використанню доступних для широкого запровадження в практику рослинних препаратів адаптогенної дії, методів ентеросорбції, нестероїдних місцевих протизапальних лікарських засобів з одночасним впливом на функціональний стан системи нейропептидів [Айзятулов Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН системи НЕЙРОПЕПТИДІВ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ НЕЙРОПЕПТИДОМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок