Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМАЦІЯ І СТАНОВЛЕННЯ ЄВАНГЕЛІЧНОЇ ЦЕРКВИ ТА ШКОЛИ У БРАУНШВЕЙЗІ (1517-1555 рр.)

РЕФОРМАЦІЯ І СТАНОВЛЕННЯ ЄВАНГЕЛІЧНОЇ ЦЕРКВИ ТА ШКОЛИ У БРАУНШВЕЙЗІ (1517-1555 рр.)

Назва:
РЕФОРМАЦІЯ І СТАНОВЛЕННЯ ЄВАНГЕЛІЧНОЇ ЦЕРКВИ ТА ШКОЛИ У БРАУНШВЕЙЗІ (1517-1555 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,72 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Каріков Сергій Анатолійович
УДК 94 (430) “1517/1555”
РЕФОРМАЦІЯ І СТАНОВЛЕННЯ ЄВАНГЕЛІЧНОЇ ЦЕРКВИ
ТА ШКОЛИ У БРАУНШВЕЙЗІ
(1517-1555 рр.)
Спеціальність – 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ГОЛУБКІН Юрій Олексійович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри історії стародавнього
світу та середніх віків
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ДЯТЛОВ Володимир Олександрович,
Чернігівський державний педагогічний
університет ім. Т.Г. Шевченка,
професор кафедри всесвітньої історії,
проректор з наукової роботи
кандидат історичних наук, доцент
ЛІМАН Сергій Іванович,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри історії України і музеєзнавства
Провідна установа: Дипломатична академія України
при Міністерстві закордонних справ України
(кафедра зовнішньої політики та міжнародного права), м. Київ
Захист відбудеться 3 березня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V–58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 26 січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформація – це одна з найбільш важливих проблем історії Німеччини раннього нового часу. Вона привела до розколу Римсько-Католицької Церкви, яка в середні віки була не тільки могутнім феодальним власником, а й ідейним оплотом феодалізму. Поступово Реформація набула європейського, а згодом – світового значення. Вона змінила побут і повсякденне життя багатьох народів, вплинула на розвиток ідеології, суспільно-політичної думки, культури та систему освіти.
Одним з головних наслідків Реформації в Німеччині стало формування Євангелічної Церкви, незалежної від папського Рима. Із ним було пов’язано становлення нової системи шкільної освіти, що вийшла з-під впливу Римсько-Католицької Церкви. І церкви, і школи ставили своїм завданням виховання населення в дусі євангелізму: церкви поширювали вчення Реформації серед мешканців євангелічних територій, школи зосереджувались на діяльності серед дітей та молоді.
Протягом декількох століть до проблеми Реформації зверталися представники багатьох наукових напрямів, які відрізнялися своєю конфесійною і політичною орієнтацією. Внаслідок дослідження Реформації вченими різних країн був створений величезний масив літератури. Однак, незважаючи на це, і досі лишається недостатньо вивченим євангелічний рух в окремих німецьких землях. А між тим усебічна загальна характеристика Реформації в Німеччині неможлива без ґрунтовних досліджень цієї теми.
Дисертаційне дослідження присвячене вивченню історії Реформації, утворенню Євангелічної Церкви та школи у Брауншвейзі. Це місто, яке формально підкорялося владі Брауншвейзько-Вольфенбюттельської герцогської династії, фактично мало можливості для проведення достатньо самостійної політики. Вони почали реалізовуватися у другій половині 20-х рр. XVI ст., коли і влада міста, і бюргерство виступили на підтримку Реформації всупереч позиції герцога Генріха Молодшого. Прийняття Брауншвейзького церковного статуту в 1528 р. сприяло утвердженню організації Євангелічної Церкви та школи у цьому місті. У період пізньої Реформації зросло і значення Брауншвейга як центру євангелічного руху у Нижній Саксонії. Дослідження подій і наслідків Реформації у Брауншвейзі має допомогти встановити загальні риси та специфіку євангелічного руху в окремих регіонах Німеччини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕФОРМАЦІЯ І СТАНОВЛЕННЯ ЄВАНГЕЛІЧНОЇ ЦЕРКВИ ТА ШКОЛИ У БРАУНШВЕЙЗІ (1517-1555 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок