Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ. (1900-1914 рр.)

УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ. (1900-1914 рр.)

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ. (1900-1914 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,45 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І.МЕЧНИКОВА
Мисечко Анатолій Іванович
УДК 947.77:008:37, “1900-1914”
УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ
НА ПІВДНІ УКРАЇНИ.
(1900-1914 рр.)
Спеціальність 07.00.01. – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук.
Одеса-1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України
Одеського державного університету ім.І.І.Мечникова.
Науковий керівник – канд. історичних наук, Сурай Юрій Іванович
доцент кафедри історії України
Одеського державного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук,
Касьянов Георгій Володимирович
провідний співробітник Інституту Історії НАН України
канд. історичних наук,
Сушко Анатолій Іванович
доцент кафедри соціальних теорій
Одеської державної юридичної академії
Провідна установа – Донецький державний університет.
Міністерство Освіти України. м. Донецьк.
Захист відбудеться “14” вересня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.08 Одеського державного університету ім.І.І.Мечникова за адресою:
270057, м.Одеса, вул.Щепкіна, 12. ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського державного університету ім.І.І.Мечникова за адресою:
270100 м.Одеса, вул.Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 13 серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. історичних наук, доцент А.К.Лозовський


Загальна характеристика роботи
Актуальність даного дослідження визначається тим, що для сучасної історичної науки важливим є всебічне з’ясування місця й ролі культурно-освітнього руху у визвольних змаганнях українського народу на початку ХХ ст. і вагомості його у формуванні свідомості та вихованні цілого покоління борців за українську національну ідею та незалежну державу.
Вибір теми пов’язаний із спеціалізацією кафедри історії України Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова, викладачі якої займаються дослідженням Півдня України. Регіоном дослідження є межі трьох південно-українських губерній, які існували в досліджуваний період.
Мета дослідження: спроба узагальнення та комплексного вивчення досвіду українських культурно-освітніх організацій, та визначних діячів просвитництва через проблемно-хронологічний метод та порівняльний аналіз національного руху в 1900-1914 роках.
Об’єктом дослідження є історія та різнобічні форми діяльності українського культурно-освітнього руху на Півдні України в 1900 – 1914 роках.
Предметом дослідження є порівняльний аналіз основних форм та методів діяльності культурно-освітнього руху на Півдні України з іншими регіонами України, простеження співпраці і взаємодії в еволюції української культурології та політології.
Методологічна основа дослідження: Для вирішення поставлених завдань, автор роботи дотримувався принципів історизму та об’єктивності, які передбачають з’ясування умов виникнення, розвитку та наслідків подій та процесів, розуміння їх причин та наслідків. Із спеціальних історичних методів дослідження було застосовано проблемно-хронологічний метод порівняльного аналізу, синхронний метод, який передбачає вивчення подій, що відбувалися в інших регіонах України в порівнянні з Півднем. Також було застосовано метод системності, коли на основі аналізу та узагальнень будується структура періодизації політичних, культурологічних і просвітницьких процесів та подій.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють 1900-1914 роки. Даний період обумовлений процесами політизації мас і значним зростанням українського культурно-освітнього руху в період революції 1905 року, і розвитком його до початку першої світової війни.
Наукова новизна дисертації визначається постановкою і результатами розробки досліджуваної проблеми. Використовуючи архівні матеріали, пресу, спогади учасників руху, автор здійснив спробу комплексного узагальнення української громадсько-політичної та культурно-освітньої діяльності, яка проявилася в 1900 – 1914 роках на Півдні України. Аналіз та узагальнення дослідження поєднуються з науковим опрацюванням низки конкретних питань, що складають зміст проблеми, і які, зокрема, взагалі не вивчалися або досліджувалися фрагментарно, на матеріалах інших регіонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ. (1900-1914 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок