Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтенсифікація процесів тепло – і масообміну холодильного обладнання блоку вторинної конденсації виробництва синтетичного аміаку

Інтенсифікація процесів тепло – і масообміну холодильного обладнання блоку вторинної конденсації виробництва синтетичного аміаку

Назва:
Інтенсифікація процесів тепло – і масообміну холодильного обладнання блоку вторинної конденсації виробництва синтетичного аміаку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бабіченко Юлія Анатоліївна
УДК 681.51:621.575:661.53
Інтенсифікація процесів тепло – і масообміну
холодильного обладнання блоку вторинної конденсації виробництва синтетичного аміаку
Спеціальність 05.17.08. – процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматизації хіміко-технологічних систем та екологічного моніторингу Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Тошинський Володимир Ілліч,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри автоматизації хіміко-
технологічних систем і екологічного моніторингу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Фокін Віталій Сергійович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
професор кафедри теплотехніки;
кандидат технічних наук,
Панасенко Володимир Олексійович,
Державний науково-дослідний та
проектний інститут основної хімії,
м. Харків,
начальник науково-технічного відділу
Провідна установа: Науково-дослідний та проектний інститут хімічних
технологій Державного комітету промислової політики
України, м. Северодонецьк
Захист дисертації відбудеться “ 28 “ квітня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 25 “ березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 Тимченко В.К.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найважливіших продуктів хімічної промисловості є синтетичний аміак, що широко використовується у виробництвах мінеральних добрив, азотної кислоти, вибухових речовин та холодильній техніці.
Вітчизняні системи виробництва синтетичного аміаку серії АМ – 1360 за своїми технологічними показниками відповідають зарубіжним аналогам, однак в 1,3 1,5 рази поступаються їм по енергоспоживанню. Біля 50 % від загального споживання електроенергії агрегатом синтезу припадає на блок вторинної конденсації продукційного аміаку з циркуляційного газу. Генераторами холоду у цьому блоці є аміачна турбокомпресорна (АТК) і дві водоаміачні абсорбційні холодильні (АХУ) установки. Використання АТК з електроприводом і обумовлює надмірне споживання електроенергії. Значно економічніші абсорбційно-холодильні установки. Однак їх холодопродуктивність залежить від коливань температури атмосферного повітря, що призводить до неможливості стабілізації температурного режиму блоку вторинної конденсації.
Економічна ефективність агрегатів синтезу аміаку може бути суттєво підвищена шляхом виключення АТК з технологічної схеми з одночасним збільшенням холодопродуктивності АХУ за рахунок зміни її технологічних характеристик із забезпеченням незалежності експлуатації від температурних коливань атмосферного повітря.
Зважаючи на це, набуває актуальність розробка енергозберігаючого процесу вторинної конденсації за допомогою тепловикористуючих холодильних систем на основі досліджень та математичного моделювання процесу охолодження циркуляційного газу.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі автоматизації хіміко-технологічних процесів та екологічного моніторингу НТУ “ХПІ” у рамках держбюджетної тематики Міністерства освіти та науки України “Математичне моделювання гетерогенних процесів з енергозбереженням як наукова основа екологічно орієнтованих та природоохоронних технологій” (№ ДР 0120U000971), в якій здобувач була виконавцем окремого розділу.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є підвищення ефективності та економічності виробництва аміаку шляхом розробки енерготехнологічної системи охолодження циркуляційного газу в процесі вторинної конденсації аміаку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Інтенсифікація процесів тепло – і масообміну холодильного обладнання блоку вторинної конденсації виробництва синтетичного аміаку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок