Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВІДБОРУ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕТНОЛОГІЧНОГО ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ( 7 клас)

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВІДБОРУ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕТНОЛОГІЧНОГО ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ( 7 клас)

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВІДБОРУ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕТНОЛОГІЧНОГО ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ( 7 клас)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
СЄРОВА Галина Володимирівна
УДК 372.894: 37.145
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВІДБОРУ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕТНОЛОГІЧНОГО ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
( 7 клас)
13.00.02 – теорiя i методика навчання історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Пометун Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України, завідувач лабораторії суспільствознавчої освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Булда Анатолій Андрійович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри методики
викладання соціально-гуманітарних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент
Фрейман Григорій Ошерович,
Київський юридичний інститут МВС України, доцент кафедри історії держави і права України
Провідна установа Луганський національний педагогічний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра і соціальної роботи
Міністерство освіти і науки України,
м. Луганськ
Захист відбудеться „ __18___”__лютого___ 2005 р. о _1430_____ на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601 м. Київ, вул.. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
 
Автореферат розісланий „__11___” ___січня_ 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток в Україні процесів державотворення, національно-культурного відродження і становлення громадянського суспільства, а також прискорення процесів інтеграції України у європейське та світове співтовариство значною мірою змінили місце і роль історії як базової шкільної дисципліни, на яку покладається розв’язання важливих завдань сучасної освіти: забезпечення умов для адаптації й самореалізації молоді у динамічному сучасному світі, набуття нею важливих життєвих компетентностей і орієнтирів, формування національної свідомості й громадянської позиції особистості.
За час, що минув з 1991 року, історична освіта зазнала кардинальних змін, серед яких розробка проектів концепції розвитку шкільної історичної освіти, Державного стандарту освітньої галузі "Суспільствознавство", модернізація змісту, створення нових програм, навчальної літератури та ін.
Проте процес реформування змісту шкільної історичної освіти продовжується, що насамперед пов’язано з новими методологічними підходами, які сформувалися протягом останнього десятиріччя в самій історичній науці, а також в історіософії, філософії, педагогіці. Розвиток методології історії, педагогіки і методики викладання історії, перехід до 12-річної загальноосвітньої школи з профільним навчанням обумовлюють необхідність розробки нових концептуальних підходів до змісту шкільних курсів історії, насамперед вітчизняної.
Одним із важливих напрямів розвитку змісту вітчизняної історії є етнологічний підхід, який значною мірою може сприяти розв’язанню завдань утвердження національної державності, подоланню девальвації духовних цінностей українського народу, протистоянню некритичній вестернізації українського суспільства, консолідації політичної нації.
Аналіз діючих навчальних програм, підручників і посібників з історії України, виданих після 1992 року, а також сучасної практики викладання історії свідчить про те, що цей підхід ще не став провідним і не знайшов достатнього відображення у навчанні історії в школі, що значно знижує виховний і навчальний потенціал цієї дисципліни.
Проблема послідовного застосування етнологічного підходу до формування змісту шкільних курсів історії розглядається у літературі з позицій різних наук. Теоретичним підґрунтям цього підходу стали концепції і положення досліджень істориків, етнологів радянської доби (С.Арутюнов, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВІДБОРУ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕТНОЛОГІЧНОГО ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ( 7 клас)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок