Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕННЯ ЧОЛОВІЧОЇ ФЕРТИЛЬНОСТІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ

ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕННЯ ЧОЛОВІЧОЇ ФЕРТИЛЬНОСТІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕННЯ ЧОЛОВІЧОЇ ФЕРТИЛЬНОСТІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
ТРІФОНОВА ЮЛІЯ ПАВЛІВНА
УДК 616.699-008.6-07-08
ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕННЯ ЧОЛОВІЧОЇ ФЕРТИЛЬНОСТІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ
14.01.06 – урологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті урології АМН України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, старший науковий співробітн ик
Бойко Микола Іванович, Інститут урології АМН України, головний науковий співробітник, відділ сексопатології та андрології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Лісовий Володимир Миколайович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри урології та андрології;
доктор медичних наук, професор Щербак Олександр Юрійович, Київська академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупіка МОЗ України, професор кафедри урології.
Провідна установа – Одеський державний медичний університет імені М.І.Пирогова МОЗ України, кафедра урології та нефрології.
 
Захист відбудеться “ 20 “ грудня 2005 р. о _13-00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 в Інституті урології АМН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Ю.Коцюбинського, 9-А.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Ю.Коцюбинського, 9-А.
Автореферат розісланий “__19_”_грудня_ 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Старцева Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Проблема демографічної кризи, яка зараз спостерігається в Україні за умов складного соціально-економічного розвитку, соціальної нестабільності, несприятливої екологічної ситуації і яка проявляється падінням народжуваності, інтенсифікацією смертності, особливо чоловіків працездатного віку має державне значення. При цьому розв`язання цієї проблеми неможливо без вирішення суто медичних її аспектів. Серед них в контексті зазначеного особливого значення набуває покращення репродуктивної функції чоловічого населення. Адже тільки за останні п`ять років рівень захворюваності на чоловічу неплідність в Україні зріс практично вдвічі і в 2004 р становив 32,4 на 100 тис. населення (Н.О.Сайдакова та інші, 2000, 2004). Серед причин такого положення слід виділити доведену багатьма авторами (Грищенко В.І. и соавт., 1998; Люлько О.В., Стусь В.П. 1999) залежність сперматогенезу від факторів зовнішнього середовища. На них посилається С.Brake (1992), коли приводить дані про щорічне зниження концентрації та рухливості сперматозоїдів (2.1%/рік і 0.6%/рік, відповідно), а також зростання патологічних змін на 0,5%/рік. Такої думки дотримуються P.Carlsen із співавторами, (1992), які за результатами конвент-аналізу публікацій за 1938-1999 роки виявили вірогідно негативні зміни показників об’єму еякуляту та концентрації сперматозоїдів. Ситуація в Україні ускладнюється за рахунок збільшення антропогенного забруднення радіоактивними відходами в зв’язку з аварією на ЧАЕС. Сучасна наука володіє інформацією стосовно впливу на спермальні показники як іонізуючого(GorpinchenkoІ.І.,1996; Boyko M.I. 1997) так і неіонізуючого опромінення (Brent, et al., 1994). Є також дані щодо характеру порушень в сперматогенезі внаслідок Чорнобильської катастрофи (Горпинченко І.І.,1994, Бойко М.І., 1996). Проте вони головним чином віддзеркалюють зміни, які виникли під впливом великих доз іонізуючої радіації впродовж перших років після опромінення. В той же час робіт, присвячених вивченню дії малих довготривалих доз радіації на відповідні показники обмаль. Одним з основних в Ії дії є активація вільнорадикальних процесів, які негативно відбиваються на сперматогенезі і сприяють розвитку неплідності (Aitken R.1995).
Сперматозоїди людини особливо чутливі до гіпероксидаціїї внаслідок наявності в складі їх мембран високої концентрації ненасичених жирних кислот та через неможливість репарації ДНК.
Разом з тим, необхідно наголосити на відсутність даних щодо підвищення вільнорадикальних процесів в спермі, обумовлених впливом малих довготривалих доз іонізуючої радіації, активації кисневих радикалів у пацієнтів при запальних захворюваннях чоловічих статевих органів, різних формах неплідності та методів корекції оксидативних змін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕННЯ ЧОЛОВІЧОЇ ФЕРТИЛЬНОСТІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок