Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОПЕДЕВТИЧНА ПІДГОТОВКА РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ ДО ОВОЛОДІННЯ СПОРТИВНИМИ ІГРАМИ

ПРОПЕДЕВТИЧНА ПІДГОТОВКА РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ ДО ОВОЛОДІННЯ СПОРТИВНИМИ ІГРАМИ

Назва:
ПРОПЕДЕВТИЧНА ПІДГОТОВКА РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ ДО ОВОЛОДІННЯ СПОРТИВНИМИ ІГРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ШЕПТИЦЬКИЙ ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 796.002.1:001/376.42-057.87
ПРОПЕДЕВТИЧНА ПІДГОТОВКА РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ
ДІТЕЙ ДО ОВОЛОДІННЯ СПОРТИВНИМИ ІГРАМИ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії і методики фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Грицюк Валерій Іванович,
Кіровоградський державний педагогічний університет,
доцент кафедри теоретичних основ фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Клименко Анатолій Іванович,
Харківська державна академія фізичної культури,
професор кафедри біологічних основ фізичного виховання та спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шамардіна Галина Миколаївна,
Дніпропетровський інститут фізичної культури і спорту,
завідувач кафедри олімпійського та професійного спорту.
 
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічній університет кафедра спорту і спортивних ігор Міністерства освіти і науки України, м. Чернігів.
Захист відбудеться “27” грудня 2006 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.862.01 Харківської держаної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків , вул.. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано “25” листопада 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Ашанін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Концептуальні положення реформування шкільної освіти в Україні, їх гуманістична спрямованість визначаються пріоритетами, які мають соціально-педагогічну значущість та є важливими не лише для навчання й виховання дітей з обмеженими фізичними можливостями, а й для системи шкільного виховання в цілому В.О. Андрущенко (2001).
Пріоритетність гуманізації, як стрижневого напряму подальшого реформування шкільного навчання, обумовлюється зростанням кількості дітей з обмеженими фізичними можливостями не лише в Україні, а й у всьому світі. Так, згідно статистичних даних в Україні кількість дітей молодшого шкільного віку з вадами фізичного та психічного розвитку становить майже 24 тис., тоді як ще десять років тому таких дітей налічувалося приблизно 10 тис. Зокрема, у Кіровоградській області їх кількість зросла від 195 до 1352 осіб упродовж 1992-1997 років.
Зростання кількості дітей з різними вадами розвитку зазначено і в звітах Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. За даними її фахівців у період з 1975 по 2000 рр. чисельність таких дітей у світі збільшилося до 500 млн. У країнах, які розвиваються, їх кількість досягає від 135 до 150 млн; водночас, у розвинутих країнах подібний показник складає від 12 до 25 млн.
Особливої уваги на сучасному етапі розвитку нашого суспільства потребує робота з дітьми, які мають певні відхилення у стані здоров’я і в зв’язку з цим навчаються у спеціальних закладах. Така ситуація вимагає від науковців та педагогічних працівників особливого ставлення до учнів у школі і потребує пошуків подальших шляхів більш досконалої їх соціальної адаптації Є.Г. Булич (1986).
В.Н. Машков (1977), І.В. Муравов (1989), De Vries H.A., Housh T.J. (1994) відмічають, що різні засоби фізичного виховання специфічно впливають на функціональний стан організму. І хоча до цього часу немає достатньо чітких указівок щодо особливостей їх впливу на вищу нервову діяльність школярів із порушеннями розумового розвитку, можна передбачити, що цей вплив не обмежується лише руховою сферою, а й торкається психічних процесів.
Перспективним напрямком в роботі з дітьми олігофренами є використання їх ігрової діяльності для вирішення проблем корекції порушених функцій, покращенню загального фізичного стану та адаптації до подальшої життєдіяльності Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОПЕДЕВТИЧНА ПІДГОТОВКА РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ ДО ОВОЛОДІННЯ СПОРТИВНИМИ ІГРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок