Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> І.Г. ШУЛЬГА ЯК ІСТОРИК УКРАЇНИ

І.Г. ШУЛЬГА ЯК ІСТОРИК УКРАЇНИ

Назва:
І.Г. ШУЛЬГА ЯК ІСТОРИК УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Товстопят Людмила Миколаївна
УДК. 930. 1 (477)
І.Г. ШУЛЬГА ЯК ІСТОРИК УКРАЇНИ
07.00.06 – історіографія, джерелознавство та
спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського державного технологічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Верба Ігор Володимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії Росії.
доктор історичних наук, професор
Борисенко Володимир Йосипович,
Національний педагогічний університет
імені Михайла Драгоманова,
завідувач кафедри історії України;
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кафедра історії України, Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться „ 27 ” травня 2005 р. о 15.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4)
Автореферат розісланий “23__” квітня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук О.І. Гуржій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток історичної науки, зокрема історії України, на сучасному етапі характеризується пошуком нових та удосконаленням вже існуючих напрямків дослідження. Зростаючий інтерес до проблем історії та культури, суттєві зміни в суспільному та громадському житті, переоцінка ряду концептуальних положень та подолання усталених стереотипів вимагає переосмислення багатьох історіографічних оцінок і, що важливо, узагальнення та опанування досвіду, набутого нашими попередниками.
Усвідомлення ролі й відповідальності вченого перед наукою нині набуває особливого сенсу. Об’єктивні процеси розвитку історичних знань значною мірою опосередковані особистістю історика, проходять через його інтелект, індивідуальний досвід, методологію. Біографічний фактор в історіографії стає одним з пріоритетних напрямів досліджень, що сприяє, з одного боку, індивідуалізації дослідницького процесу, а з другого, – реконструкції особистості історика в контексті епохи.
З огляду на це великого значення набуває вивчення спадщини тих учених-істориків, які зробили значний внесок у розвиток вітчизняної історичної науки. Серед дослідників, діяльність та творча спадщина яких потребує вивчення – є постать Іллі Гавриловича Шульги (1921-1993 рр.).
Звернення дослідницької уваги на життєвий шлях, становлення суспільно-політичних поглядів, формування наукових пріоритетів, методики й методології дослідницької праці професора І.Шульги не лише дозволить повернути з небуття ім’я визначного вченого і громадянина, а й сприятиме відтворенню більш повної картини перебігу суспільно-політичних процесів на Україні; виявленню основних тенденцій розвитку вітчизняної історичної науки, її пріоритетних методів дослідження; зображенню пошуків національно свідомою інтелігенцією свого місця в житті на складних історичних переломах. Крім того, дасть можливість відтворення діяльності цілої плеяди науковців „середнього рівня”, які працюючи в університетах, інститутах по всій країні збагачували українську інтелектуальну традицію. Безперечно одне: без детального вивчення їх суспільно-політичних поглядів, глибокого осмислення історичних процесів, що відбилися в діяльності таких вчених, зворотнього впливу їх творчості на суспільний розвиток неможливе створення узагальнюючих, синтетичних праць не тільки з історії вітчизняної історичної науки, але й історії України взагалі.
Мета роботи полягає в тому, щоб на підставі неупередженого аналізу архівних, опублікованих документальних матеріалів та спеціальної літератури здійснити комплексний, об’єктивний аналіз системи поглядів І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: І.Г. ШУЛЬГА ЯК ІСТОРИК УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок