Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ Yucca torreyI Shafer.: РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН І ОДЕРЖАННЯ СТЕРОЇДНИХ ГЛІКОЗИДІВ in situ ТА in vitro

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ Yucca torreyI Shafer.: РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН І ОДЕРЖАННЯ СТЕРОЇДНИХ ГЛІКОЗИДІВ in situ ТА in vitro

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ Yucca torreyI Shafer.: РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН І ОДЕРЖАННЯ СТЕРОЇДНИХ ГЛІКОЗИДІВ in situ ТА in vitro
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська Академія Аграрних Наук
Державний Нікітський ботанічний сад
Карпов Павло Андрійович
УДК 582.572.228: 581.16: 573.6: 581.19
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ Yucca torreyI Shafer.: РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН І ОДЕРЖАННЯ СТЕРОЇДНИХ ГЛІКОЗИДІВ in situ ТА in vitro
03.00. 20 - біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта - 2000


Дисертація є рукописом
Робота виконана у відділі експериментальної біології Державного Нікітського ботанічного саду УААН
Науковий керівник: | доктор біологічних наук,
професор, член-кор. УААН,
Ліщук Адольф Іванович
Державний Нікітський ботанічний сад УААН,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук,
професор, член-кор. НАН України
Блюм Ярослав Борисович,
Інститут клітинної біології та
Генетичної інженерії НАН України,
завідувач лабораторії
доктор біологічних наук,
Бугара Олександр Михайлович,
Інститут ефіроолійних і
лікарських рослин УААН,
завідувач лабораторії
Провідна установа | Інститут молекулярної біології та
генетики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 26 травня 2000 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 при Державному Нікітському ботанічному саді УААН за адресою: 98648, Крим, м. Ялта, Державний Нікітський ботанічний сад УААН.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Державного Нікітського ботанічного саду УААН за адресою:
98648, Крим, м. Ялта, Державний Нікітський ботанічний сад УААН.
Автореферат розісланий "22" квітня 2000р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук |
С. Ю. Садогурський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Представники виду Yucca L. з давніх-давен знаходили широке господарське застосування, а в другій половині XX сторіччя стали активно використовуватися як цінні джерела стероїдних глікозидів. (Cruse et al., 1973) Згідно з літературними даними, стероїдні глікозиди (СГ) досліджені у 16 представників роду.
За останніми даними рід Yucca L. нараховує 42 види, 12 з яких представлені в Арборетумі ДНБС. Серед них Y. torreyi Shafer. є найбільш великою і високодекоративною.
Yucca torreyi Shafer. (син. Y. macrocarpa Engelm.) - невелике дерево, росте тільки на південному заході Техаса, значно південно-східніше Нью-Мехіко, з ареалом, що простягається вглиб Мексіки.
На півдні України юкки широко використовуються в декоративному садівництві, проте впровадження Y. torreyi як декоративної і лікарської рослини стримується із-за відсутності запилювача (Tegeticula yuccasella), що утруднює одержання насіння. Традиційні способи вегетативного розмноження малоефективні і не застосовуються до таких великих видів як Y. torreyi. (Голубєв та ін., 1973)
Досягнення останніх років в галузі культури органів і тканин продемонстрували величезну можливість клітинних технологій як в розмноженні цінних генотипів, так і в одержанні біологічно активних речовин. (Носов, 1992; Бутенко, 1999) Методи клонального мікророзмноження були розроблені для Y. elephantipes Regel. (Pierik, et al., 1983) і Y. schidigera (Kaneda et al., 1987). Дані про використання біотехнологічних методів в розмноженні та одержанні стероїдних глікозидів Y. torreyi в літературі відсутні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалися у відділі експериментальної біології Державного Нікітського ботанічного саду НАН України, в період з 1997 по 1999рр. у відповідності з розділом тематичного плану № 0197U004314 - "Вивчити фізіолого-біохімічні основи адаптації плодових і декоративних культур з метою оптимізації продукційного процесу і розробки теоретичних аспектів селекції екологічно стійких форм", а також планом аспірантської підготовки.
Мета і завдання досліджень. Метою даної роботи є вивчення біологічних і біохімічних особливостей рослин Y. torreyi інтродукованих в Нікітський ботанічний сад, можливості їхнього насінного і клонального мікророзмноження, а також визначення здатності рослин різного віку, культури клітин і тканин in vitro синтезувати стероїдні глікозиди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ Yucca torreyI Shafer.: РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН І ОДЕРЖАННЯ СТЕРОЇДНИХ ГЛІКОЗИДІВ in situ ТА in vitro

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок