Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЯГІДНИЦТВА В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЯГІДНИЦТВА В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЯГІДНИЦТВА В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУРЛАКА Анатолій Іванович
УДК 634.7:634.151.2
ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЯГІДНИЦТВА
В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічний наук
Житомир – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті садівництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | доктор економічний наук, професор,
заслужений економіст України
Шестопаль Олександр Миколайович
Інститут садівництва УААН,
Головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор економічний наук, професор
Липчук Василь Васильович
Львівський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри статистики та аналізу
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шумейко Анатолій Іванович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
провідний науковий співробітник
відділу ціноутворення та кон’юнктури ринку
Провідна установа: | Інститут регіональних досліджень
НАН України, відділ регіональної соціально-економічної політики, м. Львів
Захист дисертації відбудеться 4 липня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар 7.
Автореферат розісланий 2 червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В. П. Якобчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед продукції садівництва за рядом організаційно-економічних і технологічних ознак чітко виокремлюються ягоди: вони відкривають сезон надходження на ринок свіжої садовини, виробництво їх є надто трудомістким, високоінтенсивним і водночас таким, що забезпечує швидкий обіг капіталу. Ще в 20-ті роки минулого століття відомий російський агробіолог-економіст П. Г. Шитт наголошував, що велика трудомісткість виробництва плодів і ягід – це чинник, що забезпечує використання в селі надлишку робочої сили, а отже сприяє утриманню стихійного відпливу сільських жителів у міста. Ця позиція є винятково актуальною для західних областей України, яким притаманне малоземелля та надлишок трудових ресурсів у сільських поселеннях.
Наведені вище переваги ягідництва широко використовують фермери країн Європи, про що переконливо свідчить питома вага ягід у валових зборах садівницької продукції: країни Європи – 10 %, зокрема в Польщі близько 20 %, а в сільськогосподарських підприємствах України – лише 2%.
В умовах глобалізації світової економіки, можливого вступу України до СОТ нестримно загострюється конкуренція між товаровиробниками садівницької продукції, поширюється експансія в країну плодів, ягід, продуктів їх промислової переробки та технологій їх виробництва. Тому важливе значення має виробництво вітчизняної конкурентоспроможної за якістю та собівартістю садівницької продукції. Досягти цього можна переважно поширюючи дві основні складові інновацій: 1) залучення сучасної техніки і новітніх технологій; 2) створення адекватних організаційних структур і форм організації праці. Отже, об’єктивною є потреба здійснити економічну оцінку нововведень у технології виробництва ягід, використання нових сортів ягідних культур і форм організації виробництва. Все це пов’язано з потребою опрацювання нових методичних підходів до формування належної інформаційної бази. Тому питання інтенсифікації ягідництва та визначення її ефективності вимагає окремого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана як складова наукових розробок лабораторії економіки Інституту садівництва УААН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЯГІДНИЦТВА В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок