Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ НА СТАДІЇ РЕПАРАЦІЇ РАН

РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ НА СТАДІЇ РЕПАРАЦІЇ РАН

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ НА СТАДІЇ РЕПАРАЦІЇ РАН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Безрукавий Євген Андрійович
УДК: 615.454.1.22:615.262.1
РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ НА СТАДІЇ РЕПАРАЦІЇ РАН
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової фармації та економіки Національного фармацевтичного університету (м. Харків) Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Гладух Євгеній Володимирович
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри промислової фармації та
економіки
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки і техніки України
доктор фармацевтичних наук, професор
Ярних Тетяна Григорівна
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри технології ліків
доктор фармацевтичних наук, доцент
Давтян Лена Левонівна
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, доцент кафедри технології ліків та клінічної фармації
Провідна установа: Запорізький державний медичний університет, кафедра технології ліків
Захист відбудеться “ 11 ” травня 2007 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01. при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002. м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “ 7 ” квітня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук, професор Л.М. Малоштан
ВСТУП
Актуальність теми. Актуальною проблемою сучасної медицини є лікування ранового процесу, що обумовлено підвищенням рівня виробничого, побутового і дорожньо-транспортного травматизму, збільшенням кількості хворих з гнійними захворюваннями шкіри і м’яких тканин, а також гнійно-септичними післяопераційними ускладненнями. Терапія ранового процесу ускладнюється зростанням антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів, підвищенням алергізації населення внаслідок поліпрагмазії в медичній практиці і широкого використовування хімічних речовин в побуті і на виробництві.
Провідне місце в терапії ранового процесу займають препарати для місцевого лікування, серед яких найбільш широко використовуються мазі. З врахуванням сучасних уявлень про патогенез ранового процесу клінічно доцільним є вживання мазей на гідрофільних та емульсійних основах, які володіють контрольованою дегідратуючою дією, а також є ефективними провідниками лікарських речовин углиб осередку ураження, ранові канали, порожнини і мікробні клітини.
Аналіз даних літератури за останні роки показав, що різносторонні фармакологічні властивості мають похідні кислоти гіалуронової (КГ), а саме: ранозагоювальну, протизапальну, протимікробну, антитоксичну, імуномодулюючу, антиоксидантну, гемостатичну. Також серед нових вітчизняних репарантів привертає увагу тіотриазолін, який відрізняється від інших препаратів механізмом дії. На українському фармацевтичному ринку відсутні м’які лікарські засоби на основі похідних КГ, а також комбіновані препарати з тіотриазоліном.
Таким чином, розробка складу та технології нового препарату у вигляді мазі на основі цинкової солі КГ та тіотриазоліну є актуальною задачею сучасної фармації і медицини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт НФаУ (“Хімічний синтез і аналіз біологічно активних речовин, створення лікарських засобів синтетичного походження”, № державної реєстрації 0103U000475) та проблемної комісії “Фармація” МОЗ України.
Мета і задачі дослідження. Метою нашої роботи стало вивчення фармако-технологічних та фізико-хімічних властивостей КГ та її солей і створення на їх основі, в поєднанні з тіотриазоліном, науково обґрунтованого складу м’якої лікарської форми для лікування ран у другій та третій фазах ранового процесу, яка має високу біодоступність та достатню стабільність при зберіганні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ НА СТАДІЇ РЕПАРАЦІЇ РАН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок