Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЯВЛЕННЯ ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ КІЛЬКІСНИХ ОЗНАК ГОРОХУ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЇХ СЕЛЕКЦІЙНИМ ШЛЯХОМ

ВИЯВЛЕННЯ ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ КІЛЬКІСНИХ ОЗНАК ГОРОХУ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЇХ СЕЛЕКЦІЙНИМ ШЛЯХОМ

Назва:
ВИЯВЛЕННЯ ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ КІЛЬКІСНИХ ОЗНАК ГОРОХУ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЇХ СЕЛЕКЦІЙНИМ ШЛЯХОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК”
КОНДРАТЕНКО Микола Іванович
УДК 635. 656: 631.52: 631.527
ВИЯВЛЕННЯ ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ КІЛЬКІСНИХ ОЗНАК ГОРОХУ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЇХ СЕЛЕКЦІЙНИМ ШЛЯХОМ
Спеціальність: 06.01.05 – селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії селекції кормових культур Інституту кормів Української академії аграрних наук протягом 2001-2006 рр.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Бугайов Василь Дмитрович,
Інститут кормів УААН,
завідувач відділу селекції
кормових і зернофуражних культур
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Солодюк Наталія Володимирівна,
ННЦ „Інститут землеробства УААН”,
головний науковий співробітник
відділу селекції
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Денисенко Олена Григорівна,
Луганський національний аграрний університет
Мінагрополітики України,
доцент кафедри селекції і захисту рослин
Захист дисертації відбудеться „24” жовтня 2007 року о „12” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Національному науковому центрі „Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ „Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ „Інститут землеробства УААН”.
Автореферат розісланий „22” вересня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л. О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Горох є однією з найбільш важливих зернобобових культур України. В той же час його селекційне вдосконалення істотно відстає від провідних зернових культур. Це зумовлено не тільки недостатнім генетичним потенціалом продуктивності наявних сортів гороху для сучасного сільськогосподарського виробництва, але й складністю його вирощування, пов’язаною із поляганням рослин, розтріскуванням бобів та висипанням насіння при дозріванні (А. М. Шевченко, 2000, 2005). Рівень продуктивності та властивості нових сортів в значній мірі залежать від якості вихідного матеріалу, тому проблема створення та всебічного вивчення селекційних форм в наш час є важливою.
Актуальність теми. Основним методом створення вихідного матеріалу в селекції гороху на сьогодні є гібридизація та систематичний спрямований добір кращих рослин за основними господарсько-цінними ознаками на всіх етапах селекційної роботи (А. М. Розвадовський, 1997). Цінність вихідних форм, які включаються в схему схрещування, визначається наявністю в них ознак та властивостей, що цікавлять дослідника, та здатністю передавати ці ознаки потомству та створювати гібриди з високою життєздатністю і продуктивністю. Найбільш детальну характеристику селекційного матеріалу можна отримати, використовуючи метод діалельного аналізу, який базується на результатах оцінки гібридів F1. Тому проведення таких досліджень є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу проводили згідно з темою наукових досліджень лабораторії селекції кормових культур Інституту кормів УААН на 2001-2006 рр. по виконанню науково-технічної програми УААН „Кормовиробництво” – „Розробити зональні екологічно безпечні системи виробництва високобілкових кормів, які забезпечать одержання з 1 га посіву 7 – 9 т кормових одиниць і 1-1,4 т білка”, підпрограма „Селекція кормових культур”. Виконувалося завдання 03.01 „Створити і передати на державне сортовипробування сорт гороху зернофуражного типу, стійкий до осипання та шкідливих організмів з урожайністю зерна 55-60 ц/га, вмістом протеїну в зерні 20-22%” (№ держреєстрації – 0104U005292, 016U009915).
Мета та завдання дослідження. Метою дослідження було створення нового селекційного матеріалу гороху різних морфотипів, на основі виявлення генетичної структури кількісних господарсько-цінних ознак.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИЯВЛЕННЯ ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ КІЛЬКІСНИХ ОЗНАК ГОРОХУ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЇХ СЕЛЕКЦІЙНИМ ШЛЯХОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок