Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЯК ФАКТОР РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПОСТРАЖДАЛИХ РАЙОНІВ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЯК ФАКТОР РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПОСТРАЖДАЛИХ РАЙОНІВ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС

Назва:
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЯК ФАКТОР РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПОСТРАЖДАЛИХ РАЙОНІВ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ВОЙТЕНКО Архип Борисович
УДК 352.07
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЯК ФАКТОР РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
ПОСТРАЖДАЛИХ РАЙОНІВ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС
25.00.04 – місцеве самоврядування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
ЛЕБЕДИНСЬКИЙ Юрій Петрович |
Офіційні опоненти: |
доктор наук з державного управління, доцент
ЮРЧИШИН Василь Володимирович,
Національна академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри економічної політики;
кандидат наук з державного управління
ТИТАРЕНКО Олександр Михайлович,
товариство з обмеженою відповідальністю
“Торг Топ”, директор.
Провідна установа – | Академія муніципального управління, кафедра державного управління та місцевого
самоврядування, м. Київ.
Захист відбудеться 6 квітня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (м. Київ, вул. Ежена Потьє, ).
Автореферат розісланий 5 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Місце й значення органів місцевого самоврядування в регулюванні розвитку територій не підлягають сумніву. Це стало очевидним ще з часів їх виникнення, проте на кожному етапі розвитку в різних регіонах і країнах їх роль і значення мали свою специфіку. Однак умов їх функціо-нування, подібних до тих, що склалися в Україні після катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції (1986 р.), історія ще не знала.
Ефективна й ґрунтовна робота органів місцевого самоврядування в умовах техногенної катастрофи значною мірою сприяє поліпшенню життєвого середовища, вирішенню питань працевлаштування; побутового, торговельного, медичного обслуговування; виплат компенсацій та ін. Для органів місцевого самоврядування у вказаних умовах цей вид роботи був новим, масштабним та здійснювався у складній політичній і соціально-економічній ситуації.
Підвищення ролі системи місцевого самоврядування у вирішенні комплексу соціально-економічних питань постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС територій України є однією з найважливіших управлінських і органі-заційних проблем, рівень наукової розробки якої недостатній та не відповідає сучасному рівню розвитку наукової галузі “державне управління”.
Вагомий внесок у дослідження ролі державних органів влади й органів місцевого самоврядування щодо регулювання розвитку територій, у тому числі під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, зробили такі відомі науковці, як В.Д.Бакуменко, В.І.Борденюк, Б.М.Данилишин, В.М.Князєв, В.В.Кравченко, В.І.Кравченко, В.І.Куценко, В.С.Куйбіда, Ю.П.Лебединський, В.І.Луговий, Н.Р.Нижник, І.В.Розпутенко, О.С.Ігнатенко, О.П.Онищенко, М.І.Пухтинський, В.А.Скуратівський, В.П.Тронь, В.П.Удовиченко та інші.
У працях цих авторів висвітлені питання функціонування системи органів місцевого самоврядування в умовах надзвичайної техногенної ситуації, але багато аспектів самоорганізації населення, взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування ще не досліджені. Позитивний досвід їх діяльності може бути корисним при вирішенні проблем регіонів, постраждалих унаслідок катастроф.
Проте сьогодні гостро відчувається потреба в комплексних дослідженнях механізмів удосконалення роботи органів місцевого самоврядування, опти-мі-зації їх структури, налагодженні партнерства між органами місцевого само-врядування, органами виконавчої влади та населенням у подоланні наслідків різноманітних посткатастрофічних ситуацій, особливо при розробці нової нормативно-правової бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЯК ФАКТОР РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПОСТРАЖДАЛИХ РАЙОНІВ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок