Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ЕЛЕКТРООКИСЛЕННЯ ІОНІВ Mn(II) З ФТОРВМІСНОГО ЕЛЕКТРОЛІТУ

МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ЕЛЕКТРООКИСЛЕННЯ ІОНІВ Mn(II) З ФТОРВМІСНОГО ЕЛЕКТРОЛІТУ

Назва:
МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ЕЛЕКТРООКИСЛЕННЯ ІОНІВ Mn(II) З ФТОРВМІСНОГО ЕЛЕКТРОЛІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,81 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського
 
МАКЄЄВА ІРИНА СЕРГІЇВНА
 

УДК 541.138.2+661.871.16
МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ЕЛЕКТРООКИСЛЕННЯ
ІОНІВ Mn(II) З ФТОРВМІСНОГО ЕЛЕКТРОЛІТУ
02.00.05-електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського Національної Академії Наук України
Науковий керівник: Доктор хімічних наук Іванова Наталія Дмитріївна,
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: Доктор хімічних наук, професор Кублановський
Валерій Семенович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, завідуючий відділом електрохімії водних розчинів
Доктор хімічних наук, професор Кузьмінський Євген Васильович, Рада з питань науки та науково-технічної політики при президентові України, керівник секретаріату
Провідна організація: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
кафедра технології електрохімічних виробництв
Захист відбудеться 22.02.2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01. в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, просп. Палладіна 32/34, конференц-зал.
З дисертацією можно ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Паладіна 32/34.
Автореферат розісланий 18.01.2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор хімічних наук Е. В. Панов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діоксид марганцю і процес окислення Mn(II) до Mn(IV) вивчені достатньо докладно. Проте, інтерес до цього об'єкту не втрачає своєї актуальності, що обумовлено, насамперед, фізико-хімічними властивостями цієї сполуки, що широко використовується як електродний матеріал в хімічних джерелах струму (ХДС) як із водними, так і апротонними електролітами. Варто підкреслити, що використання електрохімічно синтезованого діоксиду марганцю є найкращим.
Для його одержання застосовують сульфатні, нітратні, хлорідні електроліти. Швидкість електроосадження діоксиду марганцю з цих електролітів мала, електроліз потребує великих енерговитрат і складного апаратурного оформлення, головне – прискіпливого очищення електроліту. Ці проблеми багато в чому можуть бути вирішені при використанні електролітів, що містять сполуки фтору.
Електроліти з різноманітними фторидними добавками (борфтористоводородні, кремнійфтористоводородні та електроліти, що містять іон фтору) широко використовуються у практиці закордонних фірм (США, ФРН, Англія) для одержання різноманітних сполук. Для електрохімічного синтезу MnO2 застосування цих електролітів нам невідомо. Водночас, такі електроліти становлять інтерес з точки зору інтенсифікації процесів, тому що дозволяють реалізувати високі щільності струму, тобто високу продуктивність і швидкість осадження, високі виходи за струмом. Такі електроліти стабільні і прості щодо контролю в процесі роботи.
Крім того, завдяки регулюванню швидкостей окремих стадій процесу окислення-відновлення можна управляти фізико-хімічними властивостями одержуваного продукту, у тому числі і діоксиду марганцю. Його структура і фізико-хімічні властивості визначаються засобом одержання - хімічним або електрохімічним. У рамках електрохімічного засобу, його склад, структура і властивості ХДС на його основі, залежать від складу електроліту, головним чином - природи ліганду. У зв'язку з цим постановка досліджень кінетики процесу є актуальною і своєчасною.
Зв`язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до держбюджетних НДР: “Нетрадиційні електрохімічні системи та електродні процеси в хімічних джерелах струму”, № держ. реєстрації 0196U009444 (1996-1998 рр.); “Механізми електро- та фотопереноса заряду на інтеркалюємих і наноструктурних матеріалах енергоперетворюючих систем на основі напівпровідникових сполук типу AIIIBV, оксидів вольфраму, молібдену, ніобію та літій-ванадієвих бронз”, № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ЕЛЕКТРООКИСЛЕННЯ ІОНІВ Mn(II) З ФТОРВМІСНОГО ЕЛЕКТРОЛІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок