Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАЛОГІЧНІСТЬ ЯК ПРИНЦИП СТИЛЬОВОГО МИСЛЕННЯ В МУЗИЦІ 2-ої ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (на прикладі творчості Р. Щедріна)

ДІАЛОГІЧНІСТЬ ЯК ПРИНЦИП СТИЛЬОВОГО МИСЛЕННЯ В МУЗИЦІ 2-ої ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (на прикладі творчості Р. Щедріна)

Назва:
ДІАЛОГІЧНІСТЬ ЯК ПРИНЦИП СТИЛЬОВОГО МИСЛЕННЯ В МУЗИЦІ 2-ої ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (на прикладі творчості Р. Щедріна)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А. В. НЕЖДАНОВОЇ
Кучма Олена Петрівна
УДК 78.01/.03+78.071.1
ДІАЛОГІЧНІСТЬ ЯК ПРИНЦИП СТИЛЬОВОГО МИСЛЕННЯ В МУЗИЦІ 2-ої ПОЛОВИНИ
ХХ СТОЛІТТЯ
(на прикладі творчості Р. Щедріна)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії музики та музичної етнографії Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
РОЗЕНБЕРГ Римма Марківна,
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової, професор кафедри
історії музики та музичної етнографії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, доцент
РЖЕВСЬКА Майя Юріївна,
Київська дитяча Академія мистецтв,
проректор з наукової роботи;
провідний науковий співробітник
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України,
відділ музикознавства
кандидат мистецтвознавства, доцент
АЛЕКСАНДРОВА Наталія Глібівна,
Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової, професор кафедри
теорії музики та композиції
Захист відбудеться 18 червня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Мала зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано “15” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д. Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У музичному мистецтві ХХ століття, починаючи з кінця 60-их років, коли проявилась криза основних концепцій „другої хвилі” авангарду, зростає поліфонізація свідомості та одночасно проголошується повернення до „нової простоти” і тонального типу мислення, виникають імпульси до об’єднання „свого” та „чужого” в композиторському тексті. Оскільки дослідження будь-яких змін в мистецтві, в першу чергу, піднімає проблему взаємодії традиційного та новаторського, а отже пов’язується з феноменом стилю, то в зазначений період саме стильові проблеми висуваються на перший план як в композиторській творчості, так і в музикознавчих дослідженнях, автори яких прагнуть до осмислення нової стильової ситуації та її історико-теоретичного і загально-культурологічного обґрунтування.
Таким чином, актуальність теми дослідження обумовлена новим типом культури ХХ століття, яка ґрунтується на поліфонізмі, що викликає необхідність нового осмислення явища стильового діалогу в його кореляції зі світоглядом композитора. По відношенню до музичного мистецтва поліфонізм культури та мислення виявляє себе в інтерпретації попереднього історико-стильового досвіду, що веде до виникнення неостилів, полістилістики, до посилення ролі жанрово-стильового діалогу, до збільшення ролі охоронної функції традиції при одночасній її взаємодії з функцією перетворюючою, ціннісно-смисловою.
Об’єктом дослідження є композиторська творчість та явище композиторського стилю в музиці 2-ої половини ХХ століття.
Предметом дослідження постають різні типи стильового діалогу як прояв особливостей стилю музики 2-ої половини ХХ століття.
Мета дослідження полягає у виявленні змісту явища стильового діалогу та його ролі в музиці ХХ століття в співвіднесеності з ціннісним аспектом композиторської творчості та основними тенденціями розвитку мистецтва зазначеного періоду. Відповідно до поставленої мети в дисертації вирішуються наступні головні завдання:
· виявлення певних культурологічних підходів до розгляду стильових особливостей музики ХХ століття з точки зору їх діалогічного характеру;
· уточнення змісту категорії „стиль”;
· визначення основних типів діалогу, що можуть проявляти себе через категорію стилю;
· виявлення культурно-історичних передумов інтенсивного використання стильового діалогу в творчості композиторів 2-ої половини ХХ століття;
· дослідження типів включення іностильового матеріалу в твір та оціночних аспектів у його застосуванні;
· вироблення методологічного підходу до явища композиторського стилю в сучасній музиці та його застосування щодо аналізу творів Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАЛОГІЧНІСТЬ ЯК ПРИНЦИП СТИЛЬОВОГО МИСЛЕННЯ В МУЗИЦІ 2-ої ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (на прикладі творчості Р. Щедріна)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок