Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАДНИХ ЕЛІТ В УКРАЇНІ

СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАДНИХ ЕЛІТ В УКРАЇНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАДНИХ ЕЛІТ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Зоткін Андрій Олексійович
УДК 316.334.4+316.344.42
СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАДНИХ ЕЛІТ В УКРАЇНІ
22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціології НАН України.
Науковий керівник
доктор соціологічних наук, професор Шульга Микола Олександрович, Верховна Рада України, народний депутат.
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук Донченко Олена Андріївна, Інститут соціальної і політичної психології АПН України, завідувач лабораторії
кандидат соціологічних наук Міщенко Михайло Дмитрович, Український центр економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова, заступник директора соціологічної служби
Провідна установа
Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова, кафедра соціології Інституту соціальних наук, м. Одеса
Захист відбудеться “23” грудня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, Київ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, Київ.
Автореферат розіслано „5” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні трансформації українського суспільства актуалізують потребу в дослідженні процесів та механізмів становлення нових регіональних владних еліт. Це обумовлено рядом обставин. По-перше, на пострадянському просторі, де інститут державної влади відіграє значну роль у суспільстві, головними акторами є владні еліти. По-друге, в Україні важливе місце посідає регіональний чинник, який детермінує роль регіональних еліт як активних суб’єктів політико-економічних процесів. По-третє, велике значення для Української держави має ефективна регіональна політика та інтеграція регіональних еліт до загальнодержавної структури.
В Україні існують істотні відмінності на регіональному рівні за параметрами історичного, економічного, соціокультурного, політичного розвитку. Регіональні еліти відрізняються геополітичними і політичними орієнтаціями, культурними цінностями. Дослідження регіональних реалій, врахування специфічних рис та інтересів регіональних еліт дозволяють з’ясувати моделі інтеграції цих суб’єктів внутрішньої політики у єдину структуру державної влади та стабілізації останньої, застосувати механізми підвищення якості та ефективності управління в регіонах, вчасно попереджувати деформацію влади на місцях та нейтралізувати ймовірність дезінтеграційних процесів.
Незважаючи на те, що у Конституції Україна проголошена унітарною державою (ст.2), вона має у своєму складі автономне утворення – Автономну республіку Крим. Статус автономії, повноваження владної еліти Криму законодавчо затверджені у Конституції України (ст.10) та Конституції АРК. Таким чином, у правовому полі України юридично закріплені норми формування кримської владної еліти. Крим є регіоном України з давньою історією та особливими моделями соціокультурного розвитку. Взаємодія соціокультурних та політико-правових факторів виокремлюють Крим на тлі України та детермінують специфіку його регіональної еліти. Саме це обумовлює концентрацію уваги дослідження на проблемі становлення нової кримської владної еліти.
Теорія еліт достатньо розроблена у світовій соціології. Дослідників еліт класифікують за такими основними школами: макіавеллістська (Г.Моска, В.Парето, Р.Міхельс); демократичного елітизму (Й.Шумпетер, К.Манхейм, Д.Сарторі, Г.Лассуел); плюралістична (Р.Даль, С.Келлер); ліволіберальна (Ч.Р.Міллс); неоелітизм (Т.Дай, Х.Зіглер). Означена проблематика була в центрі уваги фундаторів української (М.Драгоманов, М.Грушевський, М.Шаповал, В.Липинський) та російської (М.Бердяєв, М.Острогорський, П.Сорокін) соціологічної думки. З середини 1990-х років на пострадянському просторі відбувалися процеси відродження наукового інтересу до проблеми владних еліт, переосмислення та адаптації до пострадянських реалій надбання класиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАДНИХ ЕЛІТ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок