Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура і властивості дифузійних покрить, сформованих на сталях у розплаві літію з використанням оксидів металів

Структура і властивості дифузійних покрить, сформованих на сталях у розплаві літію з використанням оксидів металів

Назва:
Структура і властивості дифузійних покрить, сформованих на сталях у розплаві літію з використанням оксидів металів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В. КАРПЕНКА
ВасилІв Христина Броніславівна
УДК 621.793.8: 669.268
Структура і властивості дифузійних покрить, сформованих на сталях у розплаві літію з використанням оксидів металів
Спеціальність: 05.02.01- матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Широков Володимир Володимирович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, м.Львів, завідувач відділу зносоcтійких покрить.
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Голубець Володимир Михайлович, Український державний лісотехнічний університет, м. Львів, завідувач кафедри технології матеріалів; кандидат технічних наук Плешаков Едуард Іванович, Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів, доцент кафедри фізики металів та матеріалознавства.
 
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 07.11.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 при Фізико-механічному інституті
ім. Г.В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, м. Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, м. Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
Автореферат розіслано 05.10.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Никифорчин Г.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Проблема захисту металевих конструкційних матеріалів від руйнівної дії агресивних середовищ, негативного впливу високих температур, механічних навантажень та інших експлуатаційних факторів - одна з найактуальніших для сучасного машинобудування. Ефективний засіб підвищення ресурсу роботи деталей машин і механізмів - нанесення багатофункціональних металевих покрить. У багатьох випадках це економічно найдоцільніший розв'язок технічних задач, пов'язаних із забезпеченням зносо-, корозійної, жаротривкості і жароміцності виробів. На практиці захист за допомогою покрить, як правило, реалізують двома шляхами: нанесенням нового матеріалу з необхідними властивостями (плакуванням, гальванічним, іонно-плазмовим, детонаційним та іншими способами) або контрольованою зміною хімічного складу поверхневих шарів дифузійним насиченням у реакційних середовищах. Дифузійна металізація дозволяє отримувати вироби, склад та структура приповерхневих шарів і серцевини матеріалу яких відрізняються між собою, забезпечуючи в сукупності необхідний, часто відмінний від вихідного, комплекс хімічних та фізико-механічних властивостей.
У зв'язку з цим розвиток технологій нанесення дифузійних покрить має значні перспективи, що підтверджують ґрунтовний аналіз теоретичних та прикладних проблем, нові розробки, пов'язані з формуванням покрить на металах і сплавах у різних середовищах, виконані під керівництвом М.Є. Гольдштейна, В.М. Голубця, Н.С. Горбунова, Г.М. Дубініна, Г.В. Земскова, В.І. Похмурського та іншими науковими школами.
Для дифузійного насичення широко застосовують перехідні тугоплавкі метали IV-VI груп. Покриття на їх основі характеризуються високою твердістю, зносо- та корозійною тривкістю в різних агресивних середовищах, тобто є багатофункціональними. Однак, найпоширеніші на даний час методи їх нанесення - з парової фази та порошкових сумішей на основі чистих металів чи їх сполук - мають ряд недоліків, пов'язаних з якістю покриття, тривалістю процесу, великими енергозатратами, а також обмеженістю номенклатури деталей за конфігурацією. З цієї точки зору перспективним є метод нанесення дифузійних покрить у розплавах на основі легкоплавких металів, який базується на явищі масоперенесення розчинених у них компонентів до поверхні виробів. Його теоретичне обґрунтування і практична реалізація розвинуті в працях Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Структура і властивості дифузійних покрить, сформованих на сталях у розплаві літію з використанням оксидів металів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок