Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реструктурування промислових підприємств у перехідних економіках

Реструктурування промислових підприємств у перехідних економіках

Назва:
Реструктурування промислових підприємств у перехідних економіках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Тинний Ігор Владиславович
УДК 330.341.4
Реструктурування промислових підприємств
у перехідних економіках
08.01.01. – Економічна теорія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Садовий Микола Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кваснюк Борис Євгенович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, заступник директора
кандидат економічних наук, доцент
Радченко Володимир Васильович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри економічної теорії
Провідна установа – Інститут економіки НАН України, відділ промислового потенціалу, м. Київ.
Захист відбудеться 6 жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.13 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 90а, економічний факультет, аудиторія 704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університета імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 5 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солодовникова І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Підприємство як суб'єкт господарювання відіграє особливу роль у життєдіяльності сучасного суспільства, служить важливим структуроутворюючим елементом економіки. Об'єктивна необхідність здійснення суспільних та економічних перетворень у країнах адміністративно-командної системи в останній чверті ХХ сторіччя поставила питання широкомасштабного реформування суті, системи, функцій та структури промислового сектору взагалі і кожного підприємства зокрема. Завдання стабілізації сфери промислового виробництва та її подальшого розвитку не можуть бути вирішені лише за рахунок зміни середовища функціонування підприємств. Ключовим елементом сучасного етапу реформ повинно стати реформування самих промислових підприємств, їх внутрішніх засад функціонування. Тема дисертаційної роботи є актуальною як у теоретичному, так і в практичному аспектах. Проблематика реструктурування підприємств набуває все більшого значення у зв’язку з суттєвим прогресом у формуванні приватного сектору економіки, появою значної кількості підприємств недержавних форм власності, перед якими постає питання про власне місце в новому ринковому середовищі. В Україні процеси реструктуризації приватизованих підприємств фактично тільки розпочинаються, хоча в багатьох країнах Східної Європи з трансформаційною економікою вони стали перманентним явищем і набули ознак, притаманних розвиненій ринковій економіці. У зв’язку з цим тема роботи, з одного боку, має значний потенціал дослідження, а з іншого, – достатній емпіричний та статистичний матеріал для аналізу і узагальнення.
Мета дисертації та її завдання. Основною метою роботи є комплексний аналіз умов та чинників реструктуризаційного процесу, формування основних засад концепції реструктурування промислових підприємств у перехідній економіці, визначення ролі та функцій держави, інших інституцій у процесі реформування. Реалізація цієї мети вимагає розв’язання наступних завдань. По-перше, пошук і обгрунтування різноманітних реструктуризаційних моделей, адаптованих та модифікованих до специфіки перехідної економіки, і, по-друге, аналіз можливостей втілення цих моделей в умовах обмеженості фінансових та професійних ресурсів. Через обмеженість роботи щодо обсягів наголос у дослідженнях робиться переважно на загально-теоретичних аспектах проблеми. Робота досліджує мікро- та мета- рівні функціонування промислових підприємств, а також вплив макроекономічних зрушень на умови їх розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Реструктурування промислових підприємств у перехідних економіках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок