Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АМЕРИКАНСЬКИЙ ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ В НІМЕЧЧИНІ

АМЕРИКАНСЬКИЙ ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ В НІМЕЧЧИНІ

Назва:
АМЕРИКАНСЬКИЙ ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ В НІМЕЧЧИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,32 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна
ГРІНЧЕНКО Гелінада Геннадіївна
УДК 341.324 (430 – 074:73) “1945/1946”
АМЕРИКАНСЬКИЙ ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ В НІМЕЧЧИНІ
У 1945 – 1946 рр.
07. 00. 02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
ПУГАЧ ЄВГЕН ПЕТРОВИЧ,
кафедра нової та новітньої історії Харківського
національного університету ім. В. Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ГОРБИК В’ЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділом історико-краєзнавчих досліджень
кандидат історичних наук, доцент
ПРОНЕВИЧ ОЛЕКСІЙ СТАНІСЛАВОВИЧ
Університет внутрішніх справ (м. Харків),
кафедра теорії та історії держави і права
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Міністерства освіти і науки України (кафедра нової та
новітньої історії зарубіжних країн), м. Київ
Захист відбудеться: 16 березня 2001 р. о 16-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, аудиторія 4-65)
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна
Автореферат розісланий 13 лютого 2001 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Лантух В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним з найважливіших завдань вивчення історії новітнього часу є дослідження досвіду переходу країн від тоталітаризму до демократії. Зокрема, велике значення має дослідження комплексу заходів, здійснених після Другої світової війни у Німеччині країнами антигітлерівської коаліції.
Актуальність дослідження полягає в тому, що воно розглядає повоєнні перетворення в Німеччині, які були зумовлені унікальним сполученням власної демократичної ініціативи та дій союзників, спрямованих на повне роззброєння та демілітаризацію Німеччини, знищення націонал-соціалістичної партії та реконструкцію німецькоuiioго політичного життя на демократичній основі. У зв’язку з цим найважливіше значення набуває, зокрема, аналіз підсумків окупаційної політики Сполучених Штатів Америки як країни, що найбільше вплинула на перетворення в Німеччині в період переходу від крайньої форми тоталітаризму до демократії.
У радянській, пострадянській та сучасній українській історіографії відсутні спеціальні комплексні дослідження, присвячені окупаційному режимові США у перші два повоєнні роки, протягом яких американський військовий уряд, по-перше, здійснював самостійну окупаційну політику і, по-друге, заклав основу наступної політики, яку проводили союзники у рамках об’єднаних зон окупації – Бізонії та Тризонії.
Тема американського окупаційного правління в Німеччині досить докладно розроблена у закордонній історіографії, однак до цього часу відсутні дослідження про перший період окупації (безпосередньо військового правління), без аналізу якого неможливо зрозуміти та оцінити результати окупації взагалі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Обраний напрямок дослідження є складовою частиною комплексної наукової теми “Актуальні питання історії зарубіжних країн у новітній час”, що виконується на кафедрі нової та новітньої історії Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.
Об’єктом дисертаційного дослідження є окупація Німеччини збройними силами союзників, предметом – американський окупаційний режим у Німеччині в 1945–1946 рр.
Хронологічні рамки дисертації обмежені, з одного боку, початком окупаційного правління згідно з Декларацією про поразку Німеччини та прийняття на себе верховної влади чотирма державами-переможницями (тобто червнем 1945 року), а з другого – угодою про створення об’єднаної англо-американської окупаційної зони (Бізонії), яка набрала чинності 1 січня 1947 року, та завершенням заміни основних військових підрозділів американського окупаційного уряду на цивільні органи, ратифікацією конституцій земель та формуванням німецьких земельних урядів, тобто закінченням безпосередньо військового періоду окупації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АМЕРИКАНСЬКИЙ ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ В НІМЕЧЧИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок