Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ І ПОЛІТИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ УСРР У КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ В 1920-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. XX СТ.

ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ І ПОЛІТИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ УСРР У КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ В 1920-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. XX СТ.

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ І ПОЛІТИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ УСРР У КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ В 1920-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. XX СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,15 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Степанчук Юрій Степанович
УДК 070 (477) “1920/1930”
ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ І ПОЛІТИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ УСРР У КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ В 1920-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. XX СТ.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
ГРИГОРЧУК ПЕТРО СЕМЕНОВИЧ,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. М.Коцюбинського,
завідувач кафедри історії слов’янських народів
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
МОВЧАН ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
історії України 20-30 рр. ХХ ст.;
кандидат історичних наук, доцент
МОСКАЛЬОВ БОРИС ГРИГОРОВИЧ,
Харківський державний технічний університет
сільського господарства, завідувач кафедри
історії України та політології
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського
Захист відбудеться 31 травня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бул. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “26” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За роки незалежності Україна зробила значні кроки на шляху зміцнення та конституційного забезпечення діяльності громадських і політичних організацій. Відбулася зміна суспільних поглядів на їхню роль та місце в утвердженні України як демократичної держави. Розпочався і продовжується процес переосмислення багатьох цінностей, переоцінки їхньої суспільної значимості. За умов структуризації відносин між окремими соціальними групами та державою, виникає необхідність наукового вивчення досвіду діяльності громадських і політичних об’єднань, які існували в 1920-х – на початку 30-х років в УСРР. Це буде сприяти виявленню комплексу чинників, які впливають на формування суспільних настроїв, ролі окремих соціальних верств у суспільному житті України на сучасному етапі.
Оскільки за сучасних умов трансформація тих, що існували раніше, та поява значної кількості нових громадських та політичних об’єднань у суспільному житті є очевидною, то осмислення перших уроків історії становлення та діяльності громадських і політичних об’єднань у Радянській Україні, їхнього місця у соціальній структурі населення, яка постійно змінювалася в окреслений період, є теж необхідним.
Актуальність теми обумовлена також тим, що в радянській та українській історіографії досі не було спеціального історичного дослідження, у якому було б комплексно проаналізовано становлення та результати діяльності громадських і політичних організацій в 1920-х – на початку 30-х рр. в Україні, їхній вплив на свідомість значної частини населення. В результаті такого стану справ в історіографії мала місце поверховість при вивченні змісту та форм роботи громадських і політичних об’єднань у процесі формування тоталітарної системи, не оцінювалася їхня роль як органів, що стежили за ідеологічною чистотою класової лінії більшовиків у соціальній сфері, здійснювали та керували „ударними” та іншими кампаніями.
Ці аспекти, на наш погляд, є особливо важливими у сучасній Україні як у науково-теоретичному, так і практичному аспектах. Вони певною мірою можуть бути пересторогою у вияві подібних негативних явищ.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ І ПОЛІТИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ УСРР У КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ В 1920-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. XX СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок