Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ПРОЦЕСУ ВИСОЛЮЮЧОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СОЛЕЙ ІЗ РОЗЧИНІВ У КЛАСИФІКУЮЧОМУ КРИСТАЛІЗАТОРІ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ПРОЦЕСУ ВИСОЛЮЮЧОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СОЛЕЙ ІЗ РОЗЧИНІВ У КЛАСИФІКУЮЧОМУ КРИСТАЛІЗАТОРІ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ПРОЦЕСУ ВИСОЛЮЮЧОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СОЛЕЙ ІЗ РОЗЧИНІВ У КЛАСИФІКУЮЧОМУ КРИСТАЛІЗАТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гайковий Олексій Вячеславович
УДК 66.015.23: 66.065.58
МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ПРОЦЕСУ ВИСОЛЮЮЧОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СОЛЕЙ ІЗ РОЗЧИНІВ У КЛАСИФІКУЮЧОМУ КРИСТАЛІЗАТОРІ
05.17.08 – Процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Процеси та обладнання хімічних і нафто-
переробних виробництв” Сумського державного університету
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Врагов Анатолій Петрович,
Сумський державний університет,
професор кафедри процесів та обладнання
хімічних і нафтопереробних виробництв
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Півень Олександр Наумович,
Національний технічний університет
“Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри машин та апаратів
хімічних і нафтопереробних виробництв
доктор технічних наук, професор
Шапорєв Валерій Павлович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри хімічної техніки
та промислової екології
Провідна установа - ВАТ ”Український науково-дослідний та
конструкторський інститут хімічного
машинобудування”, м. Харків
Захист відбудеться 16 квітня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К55.051.03 при Сумському державному університеті за адресою: 40007, Україна, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету (40007, Україна, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розісланий 11 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У хімічній, фармацевтичній та харчовій галузях промисловості знайшли застосування процеси висолюючої кристалізації (ВК), які дозволяють отримувати із водно-сольових розчинів кристалічні осади неорганічних та органічних сполук. Як висолювач у таких технологіях використовують неорганічні та органічні розчинники, що вступають у фізичну взаємодію з водою і сприяють виділенню розчиненої речовини у вигляді кристалічної фази. Висолююча кристалізація, як правило, реалізується в установках періодичної дії на базі набутого виробничого досвіду, але не отримала належного науково-інформаційного забезпечення навіть для установок періодичної дії та майже не використовується в установках безперервної дії.
Аналіз літературних джерел свідчить, що процес висолюючої кристалізації можна використовувати в більш широкому масштабі в установках безперервної дії для виробництва хімічної продукції покращеної якості та хімічної чистоти. Крім того, використання органічного висолювача в деяких технологіях може бути більш ефективним з огляду на зменшення енергетичних витрат при багатотоннажному виробництві хімічної продукції.
Висолююча кристалізація хімічних солей, реактивів та харчових продуктів у кристалізаційних установках періодичної та безперервної дії є актуальною проблемою, що має важливе значення для виробництва крупнокристалічних продуктів покращеної якості та для зниження енергетичних витрат. Більш широкому застосуванню цього процесу у промисловості перешкоджають відсутність науково обґрунтованих рекомендацій щодо управління технологічними параметрами процесу, відсутність методик розрахунку як самого процесу, так і обладнання для його реалізації, а також проблеми, пов’язані з регенерацією висолювача та енергетичними витратами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася у відповідності до наукового напрямку кафедри “Процеси та апарати хімічної і нафтопереробної промисловості” Сумського державного університету, що підтримується протягом багатьох років і стосується вивчення кінетики процесів кристалізації солей із розчинів, моделювання, розрахунків та розробки кристалізаційного обладнання.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є вивчення гідродинаміки та масообміну в процесах висолюючої кристалізації у змуленому шарі кристалів при введенні в систему органічного висолювача, моделювання процесу та розробка методики розрахунку кристаловирощувача з використанням ПЕОМ, розробка нових способів проведення та управління безперервним процесом ВК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ПРОЦЕСУ ВИСОЛЮЮЧОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СОЛЕЙ ІЗ РОЗЧИНІВ У КЛАСИФІКУЮЧОМУ КРИСТАЛІЗАТОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок