Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЯДРА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЯДРА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

Назва:
МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЯДРА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний Технічний Університет України“
Київський Політехнічний Інститут”
На правах рукопису
Брагинський Олег Леонідович
УДК 681.3.06
МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ
ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЯДРА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ
СИСТЕМИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Спеціальність 01.05.03 – математичне та програмне забезпечення
обчислювальних машин і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" на кафедрі обчислювальної техніки.
Науковий керівник: | Кандидат технічних наук, доцент
Пустоваров Володимир Ілліч,
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", доцент кафедри обчислювальної техніки
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор,
Додонов Олександр Георгійович
завідуючий відділом Інституту проблем реєстрації інформації НАН України, м. Київ.
Кандидат технічних наук, докторант,
Яловець Андрій Леонідович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці імені Г.Є. Пухова НАН України, м. Київ, відділ спеціалізованих засобів моделювання.
Провідна установа: | Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, м. Київ, відділ інтелектуальних систем математичного моделювання складних об’єктів та процесів
Захист відбудеться 14 січня 2002 р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д26.002.02 у Національному Технічному Університеті України “ Київський Політехнічний Інститут” (м. Київ, пр. Перемоги, 37, корп. 18, ауд. 306).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, Вченому секретарю НТУУ “КПІ”.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Національного Технічного Університету України “ КПІ”.
Автореферат розісланий 12 січня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, доцент М.М. Орлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації обумовлена постійним зростанням обсягів інформації, необхідної для прийняття рішень, а також недостатніми швидкістю і релевантністю роботи існуючих програм підготовки даних для підтримки прийняття рішень. Особливим попитом починають користуватися інтелектуальні системи, здатні обробляти дані різноманітних інформативних типів, різного рівня структурованості, форматів та форм, перетворюючи їх на знання, до яких може звернутися користувач, послуговуючись природною, нехай навіть обмеженою, мовою.
Розв’язання науково-технічної задачі побудови семантичних моделей, розробки інтелектуальних методів, створення ефективних програмних засобів інформаційно-аналітичного ядра інтелектуальної системи, що працює в рамках розподіленого сервера знань корпоративної інформаційної мережі, для виконання задач підтримки прийняття рішень є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Дисертаційна робота виконувалась у розвиток державних науково-технічних програм “Сучасні інформаційні технології у створенні інтегрованих виробничих комплексів”, тема “Розробка, дослідження та застосування засобів інтелектуалізації у процесі проектування баз даних та прикладних програм в автоматизованих системах на базі ПЕОМ” (№ держреєстрації 0195u008180, 1994-96 рр.), та "Концепції, концептуальні підходи та інформаційно-правова база захисту інформації в комп'ютерних системах" (№ держреєстрації 0195u038973, 1994-96 рр.), що виконувалась на замовлення ДСТЗІ України, та в рамках робіт напрямку “Перспективні інформаційні технології, прилади, системи зв’язку”, що виконувались на кафедрі обчислювальної техніки НТУУ “КПІ” в 1997-1999 рр.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є побудова семантичних моделей, розробка інтелектуальних методів, створення ефективних програмних засобів інформаційно-аналітичного ядра інтелектуальної системи (ІС) для підтримки прийняття рішень (ППР) із питань аналізу ситуацій на нових засадах побудови багатомірних семантичних векторних моделей (СВМ) представлення понять із використанням правил семантичної обробки даних (СОД), сформульованих експертами предметних галузей знань, для використання в складі розподіленого сервера знань корпоративної інформаційної мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЯДРА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок