Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ СХРЕЩУВАННЯ БАРАНІВ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ОЛІБС З МАТКАМИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО ТИПУ АСКАНІЙСЬКОЇ М’ЯСО-ВОВНОВОЇ ПОРОДИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ СХРЕЩУВАННЯ БАРАНІВ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ОЛІБС З МАТКАМИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО ТИПУ АСКАНІЙСЬКОЇ М’ЯСО-ВОВНОВОЇ ПОРОДИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ СХРЕЩУВАННЯ БАРАНІВ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ОЛІБС З МАТКАМИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО ТИПУ АСКАНІЙСЬКОЇ М’ЯСО-ВОВНОВОЇ ПОРОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
ЗАДОРОЖНЯ ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 636.32/38.082.03
ЕФЕКТИВНІСТЬ СХРЕЩУВАННЯ БАРАНІВ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ОЛІБС З МАТКАМИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО ТИПУ АСКАНІЙСЬКОЇ
М’ЯСО-ВОВНОВОЇ ПОРОДИ
Спеціальність 06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукописом.
Робота виконана на кафедрі технології виробництва та переробки продуктів тваринництва Дніпропетровського державного аграрного університету, Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Шуваєв Василь Тихонович
Дніпропетровський державний аграрний університет, професор кафедри технології виробництва та переробки продуктів тваринництва
Офіційний опонент: доктор сільськогосподарських наук, професор
Вовченко Борис Омельянович
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри годівлі сільськогосподарських тварин
Офіційний опонент: кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Помітун Іван Андрійович
Інститут тваринництва УААН, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова „Асканія-Нова” УААН – Національний науковий селекційно-генетичний центр з вівчарства, смт Асканія-Нова.
Захист відбудеться 27 вересня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.01 Інституту тваринництва УААН за адресою: 62404, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 11, п/в Кулиничі, м. Харків.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН за адресою: 62404, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 11, п/в Кулиничі, м. Харків.
Автореферат розісланий 26 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корх І.В.
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На необхідність подальшого розвитку науково-обґрунтованих методів і прийомів селекційних процесів в популяціях сільськогосподарських тварин приділяється увага в роботах таких вітчизняних науковців, як Н.З Басовский, М.В. Зубець (1995), В.П. Буркат (1999), Б.Є Вовченко (1992), В.П. Коваленко (1992), Т.І. Нежлукченко (1999), І.П. Петренко (1997), П.І. Польська (1998), Н.В. Штомпель (2004), В.Т. Шуваєв (2004) та ін.
В сучасних умовах виживання вівчарства, підвищення його конкурентоспроможності в більшості районів України обумовлено його м’ясною продуктивністю. Спеціалізація вівчарства на виробництві молодої баранини потребує наявності порід, що відрізняються високою м’ясною продуктивністю. Цій вимозі в повній мірі відповідають породи м’ясо-вовнового і м’ясного напрямів, важливою біологічною особливістю яких являються скоростиглість, плодючість, інтенсивний ріст і розвиток, більш економічна, в порівнянні з іншими породами, трансформація корму в продукцію, можливість використання тварин для господарських цілей в ранньому віці.
Основним методом формування м’ясного напряму у вівчарстві являється схрещування місцевих порід овець з кращими породами вітчизняного та світового генофонду. Сучасні м’ясні породи овець відрізняються високими племінними якостями, а отримане від них помісне потомство, за рахунок ефекту гетерозису, вже в першому поколінні вдало поєднує добрі м’ясні якості покращуючих порід з бажаними ознаками (пристосованість до місцевих умов, особливості вовнового покриву та ін.) місцевої породи.
Велику увагу в селекційній роботі заслуговують вівці породи олібс, завезені в нашу країну з Канади в 2002 році. Тварини цієї породи відрізняються значною плодючістю, поліестричністю, скоростиглістю і можуть успішно використовуватися для схрещування з місцевими породами овець з метою покращення кількісних та якісних показників м’ясної продуктивності. В даний час це питання практично не вивчено та не висвітлене у літературі.
У зв’язку з цим назріла необхідність в науковому обґрунтуванні використання чистопородних баранів-плідників породи олібс на матках дніпропетровського типу асканійської м’ясо-вовнової породи в степовій зоні України та вивченні біологічних і господарсько-корисних ознак помісних овець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ СХРЕЩУВАННЯ БАРАНІВ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ОЛІБС З МАТКАМИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО ТИПУ АСКАНІЙСЬКОЇ М’ЯСО-ВОВНОВОЇ ПОРОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок