Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНО-ПЕРЦЕПТИВНІ ВІДМІННОСТІ У ФОРМУВАННІ ПЕРШОГО ВРАЖЕННЯ У СОЦІАЛЬНІЙ ВЗАЄМОДІЇ

ГЕНДЕРНО-ПЕРЦЕПТИВНІ ВІДМІННОСТІ У ФОРМУВАННІ ПЕРШОГО ВРАЖЕННЯ У СОЦІАЛЬНІЙ ВЗАЄМОДІЇ

Назва:
ГЕНДЕРНО-ПЕРЦЕПТИВНІ ВІДМІННОСТІ У ФОРМУВАННІ ПЕРШОГО ВРАЖЕННЯ У СОЦІАЛЬНІЙ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ДАНИЛЬЧЕНКО Тетяна Вікторівна
УДК 159.922.1: 316.473
ГЕНДЕРНО-ПЕРЦЕПТИВНІ ВІДМІННОСТІ У ФОРМУВАННІ ПЕРШОГО ВРАЖЕННЯ У СОЦІАЛЬНІЙ ВЗАЄМОДІЇ
19.00.05 – Соціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Скок Микола Андрійович,
завідувач кафедри психології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Каліна Надія Федорівна,
завідувач кафедри глибинної психології та психотерапії
Таврійського національного університету ім. В. Вернадського
кандидат психологічних наук, доцент
Копець Людмила Володимирівна,
доцент кафедри психології, педагогіки і конфліктології
Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, кафедра психології (м. Луганськ)
Захист відбудеться 17 червня 2004 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
Автореферат розісланий 15 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук І.В.Жадан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливість дослідження проблеми формування першого враження в чоловіків і жінок зумовлено низкою причин. По-перше, пізнання людьми один одного є невіддільним елементом їхньої життєдіяльності та умовою координації поведінки в системі соціальної взаємодії. Адекватні образи сприймання і уявлення про інших людей, які склалися в індивіда, дають йому можливість діяти в конкретних обставинах доцільно і з максимальною ефективністю.
По-друге, належність до певної статі одномоментно передається в будь-якій соціальній ситуації і стає одним із найбільш значущих параметрів характеристики кожної людини. Саме біологічна стать, як найважливіший, поряд з віком, анатомо-фізіологічний фактор, дає змогу більш глибоко розуміти (порівняно з належністю до певної соціальної групи) інших людей і, відповідно, виявляти адекватну поведінку в умовах взаємодії. Фактор фемінінності/маскулінності виступає як детермінанта формально-змістових параметрів процесів соціального пізнання.
По-третє, у соціальній психології особистості й спілкування є чимало праць, які беруть за пояснювальний принцип ідеї статевого диморфізму (В.А. Барабанщиков, Ш.М. Берн, Т.В. Говорун, Г.В. Дьяконов, І.В. Жадан, З.О. Карпенко, І.С. Кон, В.М. Куніцина, Т.М. Малкова, Т.М. Титаренко, Н.Л. Треніна). Такий підхід відображає закономірні зв'язки між біологічною статтю, системою соціальних очікувань і конкретною поведінкою представника певної статі. Але доволі часто біологічна стать ототожнюється з фемінінністю/маскулінністю, а тому гендерні характеристики суб'єкта і об'єкта спілкування при дослідженні соціальної перцепції враховуються недостатньо.
По-четверте, динамічність соціальних процесів сучасного суспільства зумовлює значну кількість контактів кожної людини з оточуючими. Часто така взаємодія поверхова і не вимагає глибокого проникнення у внутрішній світ іншої особистості. Суб’єкти стосунків дистанціюються, а контакти зменшуються за тривалістю й міцністю за одночасного збільшення їхньої кількості. У таких умовах перше враження, побудоване на основі сприймання зовнішності та експресивних виявів, набуває значної ролі в житті людини як об'єкта, так і суб'єкта сприймання. Отже, перше враження має важливе змістове значення в процесі спілкування. Вивчення формування соціально-перцептивного образу є дуже актуальним та цінним як в теоретичному, так і практичному аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕНДЕРНО-ПЕРЦЕПТИВНІ ВІДМІННОСТІ У ФОРМУВАННІ ПЕРШОГО ВРАЖЕННЯ У СОЦІАЛЬНІЙ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок