Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ОПЕРАТИВНОГО МЕТОДУ ВИЗНАЧЕННЯ ОБ’єМІВ ҐРУНТУ

РОЗРОБКА ОПЕРАТИВНОГО МЕТОДУ ВИЗНАЧЕННЯ ОБ’єМІВ ҐРУНТУ

Назва:
РОЗРОБКА ОПЕРАТИВНОГО МЕТОДУ ВИЗНАЧЕННЯ ОБ’єМІВ ҐРУНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
; точність визначення висот точок робочої поверхні геодезичними мето
дами )


Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Гарасимчук Ігор Фловіянович
УДК 528. 44
РОЗРОБКА ОПЕРАТИВНОГО МЕТОДУ ВИЗНАЧЕННЯ ОБ’єМІВ ҐРУНТУ
Спеціальність 05.24..01 - геодезія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Тревого Ігор Севірович,
декан інституту геодезії
Національного університету “Львівська політехніка”, м. Львів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Заблоцький Федір Дмитрович,
завідувач кафедри вищої геодезії і астрономії
Національного університету “Львівська політехніка”, м. Львів
Кандидат технічних наук
Бурак Костянтин Омелянович,
доцент кафедри геодезії Івано-Франківського національного
університету нафти і газу, м. Івано-Франківськ.
Провідна установа: Український державний університет водного господарства та
природокористування, м. Рівне.
Захист відбудеться “ 7 ” листопада 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 035.52.13 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів - 13, вул. С. Бандери, 12, ІІ навчальний корпус, ауд. 518.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “ 3 жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Савчук С.Г.
Загальна характеристика роботИ
Актуальність теми. Під час будівництва та експлуатації великих земленасипних споруд ведуться натурні циклічні визначення об’ємів насипаного ґрунту. Обсяги, частота та вартість таких робіт залежать від форми, величини площі та висоти споруди, від термінів будівництва споруди, відстані від кар’єру до споруди, методів перевезення ґрунту, складу ґрунту, умов погоди тощо. Крім цього, об’єми визначають під час: добування корисних копалин та їх складування; виконання меліоративних робіт; будівництва аеродромів, водозахисних дамб, залізниць та автомобільних доріг; розпланування територій будівельних майданчиків; виявлення та вивчення об’ємів і динаміки зсувів порід тощо.
Виконувати такі роботи необхідно в короткі терміни з відповідною точністю, особливо при інтенсивному будівництві споруди. Переважно визначення об’ємів виконують за результатами геодезичних вимірювань. Обсяги геодезичних вимірювань залежать від величини та форми споруди, складності рельєфу поверхні. Крім цього, під час спостережень необхідно враховувати всі можливі фактори, що впливають на точність вимірювань, швидкість консолідації породи в тілі споруди, просідання її основи (особливо під час будівництва споруди на нескельній основі). У таких випадках просідання основи споруди може досягати значних величин. Так за п’ятирічний період будівництва земленасипної греблі Моттмарі (Швейцарія) висотою 120 м просідання її основи (флювіогляціальні відкладення і моренні суглинки) досягала 2,1 м.
Актуальність теми полягає у потребі розробки надійного та оперативного методу циклічного визначення з належною точністю об’ємів ґрунту наземними геодезичними методами під час побудови та в період формування проектної форми земленасипної споруди.
Відомі на сьогодні методи визначення об’ємів базуються на використанні цифрової моделі поверхні. Чим більша кількість координованих точок, що описують поверхню, тим вища точність визначення об’єму. Вимоги до точності визначення об’ємів досить високі. Для цього необхідно розробити методику циклічних спостережень, що дозволить своєчасно, точно, за короткий термін отримати величину об’єму виконаних робіт, контролювати терміни цих робіт та кошти витрачені на побудову споруди за певний проміжок часу, формувати згідно з проектом тіло споруди, зменшити затрати коштів та часу на виконання геодезичних робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ОПЕРАТИВНОГО МЕТОДУ ВИЗНАЧЕННЯ ОБ’єМІВ ҐРУНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок