Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНА ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ МОЛЕКУЛЯРНИХ КРИСТАЛІВ

ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНА ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ МОЛЕКУЛЯРНИХ КРИСТАЛІВ

Назва:
ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНА ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ МОЛЕКУЛЯРНИХ КРИСТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,23 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І. ВЄРКІНА
ПУРСЬКИЙ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
УДК 536.21; 539.2
ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНА ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ МОЛЕКУЛЯРНИХ КРИСТАЛІВ
01.04.14 – теплофізика і молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському інженерно-технологічному інституті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат фізико-математичних наук
Жолонко Микола Миколайович,
доцент кафедри фізики
Черкаського інженерно-технологічного
інституту.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Мерісов Борис Олександрович,
керівник наукової лабораторії кафедри фізики низьких температур Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна
кандидат фізико-математичних наук
Городілов Борис Якович,
старший науковий співробітник
Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України
Провідна установа Одеський національний університет
ім. І.І. Мечнікова (фізичний факультет)
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться24.04.2001 р. о 14 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою: 61164, м. Харків-164, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Автореферат розісланий “20” березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор фізико-математичних наук Сиркін Є.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Дані про теплопровідність дають можливість отримувати важливу інформацію про динаміку кристалічної гратки. Проте, точно передбачити значення теплопровідності у зв'язку із складністю опису конкретних механізмів переносу теплоти можливо лише в окремих випадках [1]. Теоретичні розрахунки [1,2], виконані із врахуванням трифононних процесів, вказують на те, що при температурах ТіqD/4, де qD – температура Дебая, фононна теплопровідність кристалічної гратки повинна зменшуватися із підвищенням температури за законом 1/Т. Але вже в перших експериментальних роботах з дослідження теплопровідності твердих діелектриків були отримані результати, які неможливо описати в рамках класичних теоретичних моделей теплопереносу [2].
Найбільш зручними об'єктами для дослідження теплопровідності твердих діелектриків є кристали інертних газів. Простота їхньої структури в багатьох випадках дозволяє виконати теоретичну оцінку теплофізичних властивостей і порівняти розрахунки з результатами експериментів. На сьогодні теплові властивості атомарних кристалів вивчені досить детально. Значно менше досліджені молекулярні кристали. На відміну від класичних атомарних кристалів з центральною взаємодією, у яких в рівноважному стані фазових перетворень не спостерігається, більшість молекулярних кристалів існує в декількох твердих фазах, головна відмінність між якими полягає у різному характері орієнтаційної впорядкованості. В залежності від конкретної речовини і температури характер орієнтаційного руху молекул може змінюватися в широких межах, від лібрацій на малі кути і рідких стрибків між рядом можливих для молекул орієнтацій в упорядкованих фазах до майже вільного обертання в орієнтаційно-розупорядкованих фазах [3-6].
Внесок обертального руху в перенесення тепла із-за низької групової швидкості лібронів незначний, в той час як розсіяння фононів на обертальних збудженнях кристалічної решітки може бути того ж порядку, що й розсіяння на фононах. Тому внаслідок фонон-обертальної взаємодії можуть виникати суттєві відхилення теплопровідності від класичного закону l ~1/Т. Разом з тим необхідно визнати, що послідовна мікроскопічна теорія впливу фонон-обертальної взаємодії на теплові властивості молекулярних кристалів на сьогоднішній день ще не створена. В зв'язку з цим викликає інтерес проведення дослідження теплопровідності кристалів різної симетрії, з різними типами молекулярних обертань, в широкому інтервалі температур, який охоплював би великий спектр обертальних рухів молекул, з метою виявлення особливостей які впливають на теплопровідність молекулярних кристалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНА ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ МОЛЕКУЛЯРНИХ КРИСТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок