Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

Загрузка...

ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ / сторінка 5

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

У процесі дослідження виникла потреба уточнити зміст такого поняття як “ускладнення прикордонників”. Виявилось, що воно є важливою характеристикою, яка дозволяє говорити про успішність або неуспішність того чи іншого процесу. При цьому під ускладненнями дослідники розуміють стани зупинки або перерви в діяльності, що суб'єктивно сприймаються людиною, зіткнення з перешкодою, неможливістю переходу до наступної ланки діяльності.
Аналіз наукових джерел та результатів практичної діяльності особового складу підрозділів охорони державного кордону дозволив виділити дві основні групи причин, що обумовлюють ускладнення прикордонників у процесі оперативно-службової діяльності (рис. ). |
ОСНОВНІ ДЕТЕРМІНАНТИ
УСКЛАДНЕНЬ ПРИКОРДОННИКІВ
У ПРОЦЕСІ ОСД
ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ: | СОЦІАЛЬНО-
ПСИХОЛОГІЧНІ:
фізична підготовленість | професійна діяльність
функціональна підготовленість | міжособистісні стосунки з товаришами по службі
воля | стиль управління командирів
здібності | природне середовище
темперамент
характер
Рис. . Детермінанти ускладнень прикордонників у процесі
оперативно-службової діяльності
З’ясовано, що першу групу складають індивідуально-особистісні детермінанти, зокрема: фізична підготовленість, функціональна підготовленість, воля, здібності, темперамент та характер прикордонника. До другої групи входять соціально-психологічні детермінанти: професійна діяльність (складність, тривалість, невизначеність, навантаження, небезпека), стиль управління командирів (авторитаризм, пасивність, непідготовленість, невміння впливати на підлеглих), міжособистісні стосунки з товаришами по службі (міжособистісна несумісність, непродуктивна взаємодія та ін.) і природне середовище (погодні умови та характер місцевості).
За свідченням дослідників, на дію стресових факторів організм військовослужбовця відповідає “реакцією тривоги”. Вона виникає у кожного, хоча може бути різною за ступенем вираженості, що залежить від індивідуальних особливостей психіки і продовжується протягом деякого часу. “Реакція тривоги” завершується формуванням “стадії резистентності” (стійкості) за рахунок мобілізації компенсаторних механізмів організму. У цьому стані військовослужбовець готовий до виконання службової діяльності. Під впливом подальшої дії стресогенного фактора “стан резистентності” змінюється “станом виснаження”. Для попередження цього стану існує потреба у попередженні та зниженні негативного впливу стресогенних факторів на військовослужбовця.
Загалом подолання детермінантів різноманітних ускладнень вимагає від прикордонника високого рівня загальної та ситуативної психологічної стійкості. Звідси виникає потреба у проведенні експериментального дослідження особливостей психологічного супроводу оперативно-службової діяльності особового складу, виявлення чинників, що негативно впливають на психологічну стійкість особового складу підрозділів охорони державного кордону та шляхів їх попередження.
У другому розділі “Емпіричне дослідження особливостей психологічного супроводу оперативно-службової діяльності особового складу прикордонних підрозділів” розкрито методику емпіричного дослідження, аналіз та інтерпретацію його результатів.
Для виявлення особливостей психологічного супроводу оперативно-службової діяльності особового складу було розроблено методику емпіричного дослідження. У ході організації дослідження нами реалізовано такі основні пізнавальні дії: проведення змістової диференціації психологічних характеристик, ознак та емпіричних критеріїв, що у своїй сукупності виявляють сутність предмета нашого дослідження; вибір або побудова адекватних прийомів і методів експериментального дослідження, а також вибір процедури дослідження, яка є найбільш спорідненою з сутністю предмета; детальна організація ситуацій дослідження, процедурних компонентів та комплексу умов, що забезпечать найефективніше проходження учасниками дослідження всіх передбачених процедур, а також найповнішу фіксацію даних про хід та результати дослідження.
Наше емпіричне дослідження проводилося на базі прикордонних загонів Західного та Східного регіональних управлінь у три етапи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок