Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

Загрузка...

ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ / сторінка 7

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

З’ясовано, що для попередження виникнення негативних психічних станів особового складу прикордонних підрозділів існує потреба: здійснювати чітке керівництво діями прикордонників (59%), запобігати впливу слухів (38%), надавати психологічну підтримку за допомогою вербальних, візуальних, тактильних, емоційних та діяльнісних засобів (26%), створювати умови для відновлення сил (27%).
Узагальнення отриманих даних показало, що більшість офіцерів прикордонних підрозділів мають низький рівень знань про зміст психологічного супроводу оперативно-службової діяльності підлеглих. Так, лише 25% офіцерів змогли назвати основні заходи психологічного супроводу прикордонного пошуку та прикордонної сутички, 47% - деякі заходи, а 38% не спромоглися назвати жодного з них. Про низький рівень знань свідчить і та обставина, що 58% опитаного офіцерського складу не змогли чітко розтлумачити таке поняття як “психологічна стійкість особового складу”. Крім цього, вони відчували складнощі у розкритті ознак психофізичного стану прикордонника та непродуктивної взаємодії. Це вказує на необхідність посилення психологічної просвіти офіцерського складу та підвищення рівня їх психологічної компетенції.
У третьому розділі “Зміст та особливості основних заходів психологічного супроводу оперативно-службової діяльності прикордонників” за результатами теоретичного та емпіричного вивчення уточнено зміст та особливості психологічного супроводу прикордонного пошуку та психологічного супроводу прикордонної сутички, а також запропоновано практичні рекомендації з організації психологічного супроводу оперативно_службової діяльності особового складу прикордонного підрозділу.
Вивчення особливостей психологічного супроводу прикордонного пошуку свідчить про те, що після отримання інформації про виявлення ознак порушення державного кордону, його порушення, появу на ділянці прикордонної застави осіб, що розшукуються або незаконно перебувають на території держави, прикордонники повинні проводити спеціальні заходи щодо пошуку правопорушників. З психологічної точки зору складність прикордонного пошуку полягає у тому, що основними способами пошукових дій прикордонників можуть бути переслідування, прикриття, пошук та затримання. Пошук проводитися в складних умовах, наприклад, у лісисто-болотистій місцевості чи в горах, у темний час доби, при різних погодних умовах та ін. Прикордонники повинні долати десятки кілометрів, прикривати броди, острови, прибійні і відбійні місця, гірські перевали, ущелини, долини річок, просіки, переправи через водні перешкоди. Крім цього важливою особливістю пошуку є те, що потреба в ньому виникає раптово і він проводиться в гранично короткі терміни. Загалом все це є підґрунтям значного зростання психофізичних навантажень на прикордонників та виникнення у них різноманітних ускладнень.
Ефективність психологічного супроводу прикордонного пошуку багато в чому залежить від якості його завчасної підготовки. Враховуючи думку дослідників, така підготовка повинна включати: психологічний аналіз умов прикордонного пошуку на напрямках ймовірного руху порушників; виявлення стрес-чинників, що чинять дестабілізуючий вплив на дії окремих прикордонників або групи прикордонників; визначення психологічних труднощів у конкретних категорій військовослужбовців та їх наслідків на результати службової діяльності; оцінку актуального психологічного стану особового складу і прогнозування виникнення можливих негативних явищ серед військовослужбовців; вивчення та врахування національно-психологічних особливостей осіб, які раніше намагалися порушити державний кордон на даній ділянці.
Слід зазначити, що при з’ясуванні завдання на прикордонний пошук необхідно визначати рівень його новизни, ступінь раптовості (неочікуваності) його для конкретного військовослужбовця (групи), дефіцит інформації для виконання зазначено завдання, а також небезпеку і дискомфорт його реалізації.
Під час пошуку дослідники рекомендують особливий акцент робити на роз’ясненні обстановки та наказів командирів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок