Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

Загрузка...

ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ / сторінка 8

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зазначимо, що таке роз’яснення слід проводити у вигляді інформування. При цьому особовий склад доцільно інформувати під час привалів у короткий проміжок часу. Для зняття зайвого психологічного напруження в цей період слід організувати проведення вправ щодо емоційно-вольової регуляції, надати допомогу прикордонникам з ознаками перезбудження, страху, втоми.
Потрібно звернути увагу на те, що важливу роль у підтриманні психологічної стійкості у прикордонників відіграє особистий приклад командира (начальника), його здатність до самоконтролю, придушення негативних емоцій. Як свідчить практика старшому тривожної групи офіцеру в процесі прискореного пересування необхідно не лише чітко керувати діями підлеглого особового складу, але й точно оцінювати психофізичний стан членів групи, слідкувати за станом їх фізичної та функціональної готовності, попереджати непродуктивну взаємодію, вчасно визначати час і місце коротких привалів, підбадьорювати прикордонників.
Що стосується організації та несення служби в заслоні, то її особливістю є те, що необхідно не менше одного разу на годину обходити місця розташування прикордонників з метою здійснення контролю дотримання заходів маскування, перевірки якості служби, а також надання особовому складу психологічної допомоги, підтримки та здійснення мобілізуючого впливу. Нерідко прикордонний пошук триває кілька годин, а то й днів і тижнів. Тому важливо не допустити розвиток в особового складу заслону стану монотонії, що може призводити до ослаблення пильності в несенні служби.
Крім цього науковці вказують на можливість виникнення у військовослужбовців такого психічного стану як групова ізоляція, що виявляється у вимушеній самітності при виконанні бойових завдань. Практика свідчить, що особливо важко цей стан переносять екстраверти. Зважаючи на таку думку, доцільно при призначені прикордонників у заслони надавати перевагу інтровертам. Необхідно використовувати будь-яку можливість для сну, обігріву військовослужбовців у холодну пору року, просушування одягу і спорядження.
Після завершення прикордонного пошуку заходи психологічного супроводу мають за мету відновити нормальний рівень психофізичного стану прикордонників, компенсацію їх фізичних і психічних енерговитрат.
Щодо прикордонної сутички, то її характерною особливістю є необхідність застосування зброї чи спеціальних засобів. Звідси важливим питанням, що потребує вирішення в процесі психологічного супроводу прикордонної сутички є підтримання у прикордонників стійкості до дій різноманітних психотравмуючих чинників та формування психологічної готовності до застосування зброї. Зазначимо, що стійкість до дії психотравмуючих чинників використання зброї (спеціальних засобів), збереження психологічної активності переважно визначаються спрямованістю особистості, її мотивами, готовністю до самовідданих дій, а також досвідом дій в екстремальних умовах.
Заходи психологічного супроводу в цей період мають проводитися диференційовано у відповідності до структури досвіду ведення дій різними категоріями прикордонників, на основі аналізу їх психологічної та професійної готовності, з урахуванням оцінки домінуючих психічних станів в окремих військовослужбовців і ступеня розвитку традицій у прикордонних колективах. При цьому основну увагу слід приділяти тим, хто: не пройшов загальну адаптацію (термін служби яких до 2,5 місяців); під час виконання попередніх завдань або в період підготовки виявив низьку ефективність чи грубі помилки, що призвели до особистої невдачі; має низьку психологічну стійкість, ознаки депресивних переживань, стресових розладів; раніше отримав психічні травми. Окрім вказаного вище, важливо виявляти ознаки міжособистісної несумісності та непродуктивної взаємодії особового складу.
Підтримання у прикордонників позитивного настрою, упевненості в собі, стійкої мотивації може досягатися шляхом комплексного використання: комунікативних засобів психологічного підтримання (схвалення впевнених дій, похвала, підкреслення особистої значущості результатів діяльності для підрозділу, доведення до підлеглих мобілізуючої інформації, інформування про заохочення, подання до нагороди); тактильних (дотик, потиск руки, поплескування по плечу); емоційних (наближення в спілкуванні, співпереживання, дружня посмішка, особистий лист командира батькам прикордонника); діяльнісних (довіра в діяльності, особистий приклад активних і рішучих дій, особистий подарунок командира, фотографія разом із командиром та інші заохочення).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок