Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТЕРЕОХІМІЯ ПРИЄДНАННЯ БРОМУ ДО АЦЕНАФТИЛЕНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ

СТЕРЕОХІМІЯ ПРИЄДНАННЯ БРОМУ ДО АЦЕНАФТИЛЕНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ

Назва:
СТЕРЕОХІМІЯ ПРИЄДНАННЯ БРОМУ ДО АЦЕНАФТИЛЕНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,17 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна Академія Наук України
Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського
Ведута Віра Василівна
УДК 547.678.2:541.124:514.84(043.3)
СТЕРЕОХІМІЯ ПРИЄДНАННЯ БРОМУ ДО АЦЕНАФТИЛЕНУ
ТА ЙОГО ПОХІДНИХ
02.00.03 - Органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова Міносвіти України.
Науковий керівник доктор хімічних наук, cтарший науковий співробітник
Анікін Валерій Фомич
Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова,
професор кафедри органічної хімії
 
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Сергучов Юрій Олексійович
Інститут органічної хімії НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор хімічних наук, професор
Куншенко Борис Васильович
Одеський державний політехнічний університет,
завідувач кафедри технології основного органічного синтезу
Провідна установа Інститут нафтоорганічної хімії та вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 8 “ червня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.02 при Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України за адресою 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України за адресою 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
Автореферат розісланий “ 28 “ квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук, с.н.с. _______________ Литвинова Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Приєднання галогенів до подвійного зв'язку є однією з найбільш загальних реакцій алкенів. Однією з головних особливостей механізму цього процесу, що став класичним, є транс-стереоспецифічність приєднання брому, що з 30-х рр. пояснюється утворенням циклічного бромонієвого інтермедіату. Новий імпульс до вивчення механізму приєднання галогенів надало виявлення нестереоспецифічності бромування алкенів, подвійний зв'язок яких спряжений з ароматичним фрагментом. Такий результат вважається наслідком утворення відкритого бромкарбенієвого інтермедіату, у якому позитивний заряд значною мірою делокалізований за участю ароматичної системи. У зв'язку з цим, найбільш зручними для вивчення стереохімії приєднання являються циклічні алкени, у проміжних лабільних комплексах яких вільне обертання неможливе. Однією з таких сполук є аценафтилен. Він може бути зручною модельною сполукою для вивчення стереохімії приєднання брому. Так, подвійний зв'язок аценафтилену спряжений з ароматичним ядром і тому є можливим утворення стабільних катіонних інтермедіатів. До того ж, електронну густину подвійного зв'язку легко змінювати введенням в ароматичне ядро замісників різної електронної природи.
Відомості про стереохімію приєднання галогенів до аценафтилену в літературі відбиті лише фрагментарно. Так, у 1988 р. було вперше виявлено нестереоспецифічність хлорування та бромування аценафтилену, причому замічено, що транс-стереоселективність приєднання брому до аценафтилену значно знижується зі зниженням полярності розчинника. У 1997 р. італійськими вченими були опубліковані результати кінетичних досліджень бромування аценафтилену в хлорвуглеводнях з різними концентраціями і співвідношеннями реагентів. Відомості ж про бромування заміщених аценафтилену обмежувалися феноменом одержання цис-1,2-дибромідів 5-бромаценафтену (1968) і 3-галогензаміщених аценафтену (1976) при бромуванні відповідних аценафтиленів. Таким чином, запропоновані в літературі механізми відносяться лише до незаміщеного субстрату, і серйозною їх перевіркою могло б стати вивчення стереохімії бромування похідних аценафтилену, заміщених у ароматичному ядрі. Виходячи з цього, було б актуальним вивчення впливу сольватаційних і полярних ефектів на стереоселективність приєднання брому до аценафтилену та його похідних як елементу сучасних уявлень про механізм електрофільного галогенування алкенів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТЕРЕОХІМІЯ ПРИЄДНАННЯ БРОМУ ДО АЦЕНАФТИЛЕНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок