Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СИЛОВИХ КОНТАКТНИХ З’ЄДНАНЬ ЕЛЕКТРОПНЕВМАТИЧНИХ КОНТАКТОРІВ ЕЛЕКТРОВОЗІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СИЛОВИХ КОНТАКТНИХ З’ЄДНАНЬ ЕЛЕКТРОПНЕВМАТИЧНИХ КОНТАКТОРІВ ЕЛЕКТРОВОЗІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СИЛОВИХ КОНТАКТНИХ З’ЄДНАНЬ ЕЛЕКТРОПНЕВМАТИЧНИХ КОНТАКТОРІВ ЕЛЕКТРОВОЗІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,40 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ІМЕНІ АКАДЕМІКА В. ЛАЗАРЯНА
Баб’як Микола Олександрович
УДК 629.423.02-192
ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СИЛОВИХ КОНТАКТНИХ
З’ЄДНАНЬ ЕЛЕКТРОПНЕВМАТИЧНИХ КОНТАКТОРІВ
ЕЛЕКТРОВОЗІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ
Спеціальність 05.22.09 - Електротранспорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичних основ електротехніки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна (ДІІТу) Міністерства транспорту України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
КОСТІН Микола Олександрович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту України,
завідувач кафедри теоретичних основ електротехніки.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Тартаковський Едуард Давидович,
Українська державна академія залізничного транспорту
Міністерства транспорту України, м. Харків,
завідувач кафедри експлуатації та ремонту рухомого складу.
кандидат технічних наук, доцент
Гілевич Олег Ілліч,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту України,
доцент кафедри автоматизованого електропривода.
Провідна установа: | Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, кафедра електромеханіки, Міністерство транспорту України м.Луганськ.
Захист відбудеться 19.02.2004 р. о_14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.820.01 при Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна за адресою: 49010, м. Дніпропетровськ, вул. Акад. В.А.Лазаряна, 2, ауд.314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
Автореферат розісланий 16.01.2004__ р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
д.ф.-м.н., проф. В.І.Гаврилюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз несправностей вузлів та агрегатів електровозів постійного струму серій ВЛ8, ВЛ10, ВЛ11 по залізницях України за останні 10 років показує, що до 50% відмов припадає на електрообладнання, до 35% причин яких є незадовільний стан контактних з’єднань електроапаратури, огляд і ремонт якої складає 15…25% від загальної працеємності ремонту всього електровоза.
На електропневматичних контакторах електровозів постійного струму в якості силових контактів традиційно використовують мідні контакт-деталі (губки). Основна причина їх відмов - це неякісний ремонт, головним фактором якого є дефіцит контактних елементів та міді. Як відомо, мідь, що застосовується при заводському виготовленні елементів і заміні зношених мідних губок на ремонтах, є не найкращим матеріалом за зносостійкістю і перехідним опором. До бракувального розміру допрацьовує лише 10% усіх контактів, решту вибраковують через оплавлення і порушення профілю контактної робочої поверхні, утворення раковин за рахунок електроерозії.
Враховуючи вищевикладене, а також великий дефіцит міді в Україні актуальною постає задача вибору надійного електропровідного матеріалу, як альтернативи “чистій” міді, для його використання в якості силових контактів найбільш навантажених струмом, а також домінуючих за кількістю електропневматичних контакторів електровозів постійного струму. Така задача в силовому апаратобудуванні ставиться вперше як у вітчизняній, так і в зарубіжній практиці ремонту та експлуатації рухомого складу залізниць. Тому дослідження експлуатаційної надійності силових електропневматичних контакторів з відновленими різними матеріалами силовими контактами є актуальною та важливою задачею ремонту тягового рухомого складу електричного транспорту.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою досліджень по виконанню галузевої програми №0.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СИЛОВИХ КОНТАКТНИХ З’ЄДНАНЬ ЕЛЕКТРОПНЕВМАТИЧНИХ КОНТАКТОРІВ ЕЛЕКТРОВОЗІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок