Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ПІДЛІТКІВ ДО ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ПІДЛІТКІВ ДО ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ПІДЛІТКІВ ДО ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ОЛЕНІНА Ганна Олегівна
УДК 37.013.42(043.3)+379.8(043.3)
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ
ІНТЕРЕСУ ПІДЛІТКІВ ДО ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата педагогічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Медведєва Валентина Миколаївна,
проректор Київського національного
університету культури і мистецтв
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
Цимбалюк Наталія Миколаївна,
професор кафедри соціальних структур
та соціальних відносин Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка;
кандидат педагогічних наук, професор
Загадарчук Галина Миколаївна,
професор кафедри соціальної
роботи Відкритого міжнародного університету
розвитку людини «Україна».
Захист відбудеться „ 5„ червня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв, 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв ( 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 04.05. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування освіти у відповідності з Державною національною програмою „Освіта” (Україна ХХІ століття), Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті, впровадження основних положень Болонської конвенції вимагають створення ефективних програм і технологій навчання й виховання підростаючого покоління як головної цінності суспільства.
В педагогічній науці важливим фактором розвитку духовної культури особистості вважається читання. Залучення дітей до читання художньої літератури дозволяє ефективно реалізувати його потенціал як одного з видів культурної діяльності. Читання сприяє загальному розвитку підлітків, їх культурологічній і комунікативній підготовленості, здатності самостійно здобувати знання, формувати інформаційні та соціальні навички.
В умовах інтенсивної інформатизації суспільства, комп’ютеризації дозвілля підлітків та розвитку розважального телебачення спостерігається зниження інтересу учнів до художньої літератури як вітчизняної, так і зарубіжної, що негативно позначилося і на читацькій свідомості.
Ця обставина до певної міри викликала зміни в орієнтації на читання і як результат - падіння престижу книги в дитячому середовищі, зниження статусу як української, так і зарубіжної літератури як духовної цінності суспільства.
Зважаючи на це, дослідження читання підлітків, їх літературної соціалізації потребує наукового осмислення і практичного опрацювання. Водночас слід зазначити, що спеціальні наукові дослідження з питань формування інтересу підлітків до зарубіжної літератури в умовах дозвілля фактично відсутні.
Така ситуація актуалізує наукову проблему, що полягає в необхідності розв’язання суперечностей між зростаючими вимогами до загальноосвітньої підготовки підлітків і усталеною навчально-виховною практикою; між необхідністю формувати інтерес підлітків до зарубіжної літератури та недостатністю наукових і методичних засад реалізації цього процесу.
Актуальність та недостатня розробка проблеми формування інтересу до зарубіжної літератури в умовах дозвілля зумовили вибір теми дисертаційного дослідження: „Соціально-педагогічні засади формування інтересу підлітків до зарубіжної літератури в умовах дозвілля”.
Цю проблему вчені розглядали в різних аспектах: „інтерес” як ознака ставлення особистості до суспільної діяльності (О.Дусавицький, А.Здравомислов, Є.Ільїн); формування інтересу підлітків в контексті психологічного, культурного та духовного розвитку особистості (Б.Ананьєв, М.Бєляєв, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ПІДЛІТКІВ ДО ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок